Drodzy Czytelnicy!

Przedstawiamy Wam nową serię wywiadów z liderami frakcji, które wyróżniły się pod względem prowadzonej polityki wewnętrznej, sposobem działania itp. Naszym pierwszym rozmówcą będzie Egzequtor. Lider frakcji ,,DarkRiders”. Miłego czytania :)!

 Archez: Witaj Egzequtor! Zostałeś zaproszony od udzielenia pierwszego wywiadu dla blogu CraftZone MCBlog pt. ,,Liderzy frakcji”. Będziemy rozmawiać o Twojej frakcji, która (nie da się ukryć), że była potęgą na wielu serwerach. Czy zgadzasz się na udzielenie wywiadu?

 Egzequtor: Jak najbardziej, zgadzam się

 Archez: Tak więc zaczynajmy! Jak zaczęła się Twoja przygoda z Minecraft?

Egzequtor: Wieki temu, właściwie już w maju 2009 roku kiedy gra wyszła w fazie Cavegame, zainteresowałem się nią jako prostym projektem. Miesiące śledzenia tego projektu pozwoliły mi na odkrycie, że będzie to pełna gra z nowymi technikami i ciekawymi rozwiązaniami jakimi są m.in: świat bez ograniczeń, survival, możliwość i dowolność budowli. Kochałem wówczas otwarty świat, możliwość posiadania nieskończonej ilości surowców i czystej wolności. To sprawiło, że w latach 2010-2011 miałem swój ulubiony świat w którym jeszcze jako dziecko grałem zaciekle, samodzielnie odkrywając tajniki gry.

Archez: Co Cię skłoniło do utworzenia frakcji i na jakim serwerze?

Egzequtor: Był to z tego co pamiętam grudzień 2016 roku na serwerze MedievalLords. Był to serwer survival z frakcjami jak każdy inny. Frakcja do której dołączyłem rozwijała się zaciekle aż do lutego 2017 roku, gdy uznałem, że podbicie całego serwera to ostatni ambitny cel, którego dopiąłem. Szukałem dalszych wyzwań i tak oto na serwer MedievalLords przybył niejaki król Alfred, władca królestwa, chyba Vargs na serwerze którego nazwy już nie pamiętam. Oprowadziłem go po swoim rozległym jeszcze królestwie DarkRiders i zaproponował mi oprowadzenie po swoim. Dołaczyłem więc na serwer, jego królestwo było także stabilne jak i moje. Pokazał mi całość, jednak.. według obowiązującego tam RP król Alfred miał umrzeć a jego potomek odziedziczyć tron. Doszliśmy z królem do wniosku, że królestwo Vargs na jego serwerze może stać się częścią królestwa na serwerze MedievalLords tworząc w ten sposób międzyserwerowe Imperium DarkRiders. W ten oto sposób królestwo przerodziło się w Imperium mające na początku dwie ale znaczące serwery, zwane u nas prowincjami.

Archez: Jaka była Twoja doktryna wojenna? Byłeś pokojowym, czy agresywnym władcą?

Egzequtor: Zależało mi na byciu agresywnym, ale sprawiedliwym władcą, takim którego bali się wrogowie, takim którego słuchali się poddani i Rada Oficerska. Zależało mi bowiem na trzymaniu państwa żelazną ręką.

Archez: Ilu członków DarkRiders miało najwięcej? Kiedy był ,,złoty wiek” Twojej frakcji?

Egzequtor: Trzecia formacja Imperium, załóżmy ta ostatnia miała swój rozkwit w kwietniu 2017, kiedy mieliśmy więcej prowincji niż palce jednej dłoni. Członków było kilkuset

Archez: Jak zarządzałeś tym wszystkim? Pilnować kilkuset członków i pozycję frakcji na mapie serwerowej to jest jednak wyzwanie.

Egzequtor: To prawda, zajmowanie się całością bywało niezwykle trudne, jednak radziłem sobie z tym już od najwcześniejszych miesięcy. Fullfun to wielki człowiek, który pomagał mi utrzymywać porządek w wielu dziedzinach. Był także utalentowanym architektem, więc nie musiałem się martwić o estetykę. Rada Oficerska zajmowała się kwestią ustawodawczą, natomiast kwestia wykonawcza została powierzona fullfunowi oraz mi. Pozycja była najwyższa w Polsce. Byliśmy bowiem szanowaną i respektowaną frakcją, która rządziła się prawami na wielu serwerach.

Archez: Zgaduję, że DarkRiders miało swoich ,,nemezis”, prawda?

Egzequtor: miało i to wielu Wrogowie byli bowiem zarówno barbarzyńcami oraz utalentowanymi wojownikami Dla przykładu: Prowincja mpspot została zaatakowana przez Zespół R i w obu wojnach frakcja DarkRiders przegrała

Archez: Skoro jesteśmy w temacie wojen, to, która bitwa,wojna była najtrudniejsza w Twoim odczuciu?

Egzequtor: Najbardziej wydaje mi się, była moja osobista wojna z Poncjuszem o dawne spory z Avenusem, jego serwerem na którym proponował nam postawić prowincję. Jest to właściciel despotyczny, mało kto miał do niego jakikolwiek szacunek, oprócz jego najbardziej oddanych graczy. Na jego serwerze główną zasadą zwycięstwa było P2W, co sprawiło, że nasza frakcja nie chciała tam stawiać swoich chorągwi. Problemem był Zespół R, problemem był Avernus i minimalne sprzeczki, wielu wojen nie było, nie dostaliśmy bowiem poważnych szans na wielkie starcia.

Archez: Trochę osobiste pytanie. Czy miewałeś różne ,,doły” psychiczne, brak zapału do dalszego prowadzenia frakcji, typu ,,Walić to, nie prowadzę tego już”?

Egzequtor: Hmm.. miałem tak przez ostatni miesiąc prowadzenia frakcji. Był to bowiem lipiec, okres wakacyjny gdzie ludzi ubywało, a w związku z tym ubywało także pracowników. Wszystko także stawało na głowie, prowincje upadały lub ogłaszały niepodległość, ostatni projekt inwazji trzech znaczących dla nas prowincji okazał się totalną klapą, gdyż jedna z nich upadła całkowicie, a inna uzyskała niepodległość. Ciężko było zasymilować ludzi ze sobą i naszymi zasadami, a kultura frakcji co raz ciężej łączyła się z kulturą innych serwerów. Ostatecznie rozwiązałem frakcję, gdy Rada Oficerska ogłosiła upadłość.

Archez: Co robiłeś po rozwiązaniu DarkRaiders? Czy dalej walczyłeś,dowodziłeś jakąś nową frakcją?
Egzequtor: Tak. Postanowiłem udać się wówczas do prowincji SlaviCraft, która była najbardziej obiecująca ze wszystkich. Imperium upadło a ta prowincja jeszcze przed upadkiem ogłosiła niepodległość. Obsadziłem na stanowisko Oficera Prowincji Xerivexa.. człowiek który zbuntował się z całą Radą.. to on tam królował nad swoją własną frakcją. Dożyłem momentu jego bana i osobistego eventowego pojedynku.
Archez: Czy to był już koniec Twojej kariery na serwerach Minecraft (jeśli mogę tak to nazwać) ?
Egzequtor: Nie, grałem jeszcze długo i na Slavicrafcie dostałem możliwość przejęcia najsilniejszego miasta jednak odmówiłem.. proszę wybaczyć ale nie mam już czasu..
Archez: Dobrze, dziękuję bardzo za wywiad :smiley:
Egzequtor: Dziękuję również i żegnam.
Frakcja DarkRaiders: https://craftsite.fandom.com/pl/wiki/Imperium_DarkRiders