Drodzy Czytelnicy!

Witamy w kolejnym wywiadzie! Tym razem poznamy właściciela i twórcę serwerów modowanych Minecraft takich jak Apocraft, Modycraft i Darkness Grounds. Mowa o EdeK_! Miłego czytania ?

Archez: Witaj EdeK_! Zostałeś zaproszony do udzielenia wywiadu pt. ,,Twórcy serwerów Minecraft”. Czy zgadzasz się na przeprowadzenie go?

EdeK_: W sumie to czemu nie.

Archez: Świetnie! Zacznijmy od podstawowej kwestii :slight_smile:. Jak poznałeś grę Minecraft?

EdeK_: Hm, było to kuuupę czasu temu, jak byłem jeszcze dzieciakiem. Chodziłem wtedy…. do 3 klasy chyba… Pamiętam, że zacząłem swoją przygodę z wersją 1.5.2. Stary kumpel mnie uczył podstaw. Nigdy nie zapomnę swoich koślawych początków. Już po paru dniach nauczył mnie instalacji pierwszych modpaków. Jako 1 na jakim grałem był PingwinPack. Nie pamiętam który, ale wiem że był w nim zmutowany wielki Creeper xD

Archez: Co Cię skłoniło do pójścia ścieżką serwerów na modach, a nie Vanillowych?

EdeK_: W sumie to 4 czynniki:
  • Kumpel mnie skusił
  • I czyste serwery mi się znudziły
  • Zero urozmaicenia rozgrywki tylko ciągle te same czynności na każdym serwerze.
  • Ciągle to samo

Archez: Jaki był Twój pierwszy serwer na modach? Czy miał dużo graczy?

EdeK_: Pierwszy serwer na modach? Oczywiście TPG Flans mod Server. Serwer oparty na modzie o nazwie Flans, głównie skupiający się na strzelaniu, ale były też i maszyny wojenne typu samoloty. Graczy miał sporo, mimo że administracja nie cieszyła się dobrą sławą.

Archez: Jak wiemy, serwer TPG upadł. Co dalej zacząłeś robić?

EdeK_: W sumie to od niego się zaczęła cała moja „kariera”. Tam poznałem większość mojej obecnej administracji, znajomych, przyjaciół. Jak upadł… Cóż…  Jakoś się zebrała moja stara ekipa z TPG czyli głównie Akacz13, TheCswPL i ich znajomi.

Sedno wywiadu

Archez: Jaki był Twój pierwszy zrobiony serwer na modach?

EdeK_: W sumie powstał dzięki upadkowi TPG. Zachęciło mnie to do zrobienia najpierw prywatnego serwerka dla kumpli, potem przerobiłem to na serwer publiczny. Gdy wystartował poznałem XingThePandę. Zaoferował pomoc przy konfiguracji i tak został naszym technikiem aż do końca. Mój pierwszy serwer w sumie był najbardziej klimatyczny, miał sporo śmiesznych akcji jak na przykład uprowadzenie choinki ze spawnu w święta, za użyciem moda który pozwalał robić statki powietrzne z dostępnych bloków. Późniejsze edycję również były ciekawe ale już nie miały takiego klimatu jak ta 1, wszystko powoli zaczęło się sypać przez konflikty i brak doświadczenia administracji, w tym też i u mnie.

Archez: Jak się rozwijały Twoje serwery? Co było potem?

EdeK_: Zaczęło się wszystko od ModyCrafta, potem był na jedną edycję ModyMC, potem ApoCraft i na tym na chwilę zakończyłem zabawę w serwery, minął w tedy już rok. W między czasie Panda kończył zaczęty przeze mnie serwer Scorched Death, a ja potajemnie robiłem Darkness Grounds które robię po dziś dzień. Może być tak że zostanie się on już na stałe tylko projektem rozwijanym jako hobby i może nigdy nie ujrzy światła dziennego

Archez: Co było najtrudniejszego w tym wszystkim?

EdeK_: Zdecydowanie zapanowanie nad toksyczną częścią społeczności. No ale nie mogliśmy narzekać na nudy.

Archez: Co wspominasz najlepiej? Do czego masz sentyment?

EdeK_: Hm, zdecydowanie do pierwszej edycji i jej klimatu, tego jak mało wiedziałem jeszcze o robieniu serwerów na modach oraz tego jak wielu zainteresowanych miały i jak małe wymogi. Wystarczyło dać z 6 modów, reklamę na FB i już się miało stałych min 10 graczy. No i jeszcze brakuje mi tych kłótni między Archez a Wiśnia.

Archez: Gdybyś miał określić jednym słowem swoją ,,karierę” to jakim słowem?

EdeK_: Hmm… nieudolna. Popełniłem wiele błędów i mogłem inaczej prowadzić te serwery.

Archez: Dziękuję za wywiad! Życzę powodzenia w tworzeniu Darkness Grounds!

EdeK_: Dzięki, napewno się przyda.

Życzymy EdeK_ dużo sił i motywacji w tworzeniu Darkness Grounds!