Grając na Survivalu pewnie większość z nas marzy o tym, aby znaleźć się w wiosce, znaleźć opuszczoną kopalnię, albo najlepiej portal do endu. Większość z nich ma tradycyjny wygląd, który nie był zmieniany aż do dziś. W aktualizacji 1.14 dostaliśmy nowy wygląd wiosek, które zmienia postać rzeczy oraz dodana została nowa struktura – wieża strażnicza patrolu. Jednak są struktury, które wymagają aktualizacji. Jakie to mogą być struktury i co mogłyby dawać?

Piramida na pustyni.

Na pustyni możemy znaleźć piramidę, w której jest ukryta pułapka. Mianowicie, jeżeli na środku konstrukcji zniszczymy dany blok (niebieska wełna) wpadniemy na płytę naciskową, która aktywuje TNT i wtedy zrobimy wielkie „Boom”. Dlatego trzeba robić to z głową (zalać wodą lub schodzić pod wodą). Piramidy pojawiły się w grze w Snapshocie 12w21a i od tamtego momentu nie są aktualizowane. Jedyną zmianą było dodanie do skrzynek nowych przedmiotów, lecz czy to dużo? Co powinno się w niej znajdować? Tak wygląda piramida obecnie:

Stary wygląd zewnętrzny
Stary wygląd wewnętrzny

Tak wygląda struktura. Gdybyśmy chcieli trochę przy niej pokombinować, to moglibyśmy zrobić w niej takie zmiany jak:

 • Zmiana kolorowej terakoty na beton
 • Dodanie latarenek do środka (w dwóch miejscach)
 • Dodanie płyt piaskowca oraz schodków z piaskowca, dla urozmaicenia
 • Dodanie płotków dla urozmaicenia
 • Dodanie nowej skrzynki, która byłaby przykryta pajęczynami i broniona przez Husk’ów (mob pustynny, rodzaj zombie). Znajdowałaby się w niej mapa skarbów, która nas zaprowadzi do skarbu ukrytego gdzieś w pobliżu, lub w samym oceanie.

Ogólnie mogłoby to tak wyglądać:

Nowy wygląd zewnętrzny
Nowy wygląd wewnętrzny

Chatka wiedźmy

Chatka wiedźmy jest to kolejna struktura, która nie była dawno aktualizowana. W wersji 1.14 wiedźma dopiero otrzymała swojego czarnego kota, z którym siedzi w tej chatce. Chatkę możemy znaleźć na bagnach, lub w ich pobliżu. Chatka jest mała, ledwo co mieści wiedźmę. Prezentuje się tak:

Stary wygląd zewnątrz
Stary wygląd wewnątrz.

Ubogo, czyż nie? Dlatego moim zdaniem powinny być takie urozmaicenia, jak:

 • Skrzynka z przedmiotami do receptur mikstur.
 • Łóżko dla wiedźmy. Kot wraz z nią kładłby się.
 • Zmiana niektórych bloków:

Ogólny wygląd, po przemianie:

Nowy wygląd zewnątrz
Nowy wygląd wewnętrzny

Junglowa Piramida

Junglowa Piramida jest jednocześnie strukturą jak i pułapką z przedmiotami, którymi powiedzmy szczerze – nie są one najlepsze. Piramida jest usiana trzema dźwigniami oraz dozownikami ze strzałami. Gdy nastąpimy na jedną z nitek dostaniemy strzałą. W strukturze znajdują się trzy piętra oraz jedna skrzynka. Jej wygląd tak się prezentuje:

Stary wygląd zewnętrzny
Stary wygląd wewnętrzny
Stary wygląd podziemny.

Użyto w niej tylko trzy rodzaje bloków – rzeźbione kamienne cegły, zamszony bruk oraz bruk. Dlatego moim zdaniem, zmiana wyglądu powinna wyglądać tak:

 • Dodanie płyt oraz murków z danych bloków
 • W oknach dać murki danego bloku.

Technicznie:

 • Urozmaicenie skrzynki w lepsze nagrody – na przykład kusza, czy też rusztowanie.
 • Urozmaicenie pułapek, aby było jeszcze trudniej.

Po zmianie mogłoby to tak wyglądać:

Nowy wygląd od zewnątrz
Nowy wygląd wewnątrz

Dużo się nie zmienia, ale zawsze coś.

Wyżej przedstawione struktury powinny zostać zaktualizowane, ponieważ no powiem szczerze – nie ma w nich praktycznie nic, tylko są ozdobą (oprócz Junglowej Piramidy oraz Piaskowej). Dlaczego nie brałem pod uwagę na przykład opuszczonej kopalni? Nie brałem, ponieważ moim zdaniem nie potrzebna jest jej aktualizacja, ale strukturom wyżej przydałaby się aktualizacja.