Na Twoim świecie brakuje miejsca na przedmioty albo znudziły Ci się standardowe skrzynie? Mam dla Ciebie modyfikację, która doskonale rozwiąże Twoje problemy, a jest to Storage Drawers.

https://www.curseforge.com/minecraft/mc-mods/storage-drawers

Modyfikacja pozwala umieścić często używane przedmioty pod ręką. Jak podaje autor rozwiązania zostały zapożyczone z Jabba i Bibliocraft.

Stosowanie szuflad:

  • Prawy przycisk myszy: wkłada pełny stack przedmiotu, który trzymasz w ręku (lub część, jeśli szuflada się zapełni).
  • Podwójne kliknięcie prawym przyciskiem myszy: wkłada wszystkie zgodne przedmioty z ekwipunku do szuflady (lub do momentu napełnienia szuflady).
  • Kliknięcie lewym przyciskiem: usuwa pojedynczy element z szuflady.
  • Shift + lewy przycisk myszy: usuwa cały stack z szuflady.
  • Shift + kliknięcie prawym przyciskiem z pustą ręką : otwiera GUI, aby zobaczyć dokładne liczby przedmiotów i zarządzać zastosowanymi aktualizacjami.
https://www.curseforge.com/minecraft/mc-mods/storage-drawers

Drewniane szuflady są głównym blokiem do przechowywania w szufladach i są dostępne w różnych konfiguracjach i stylach. Podczas tworzenia możesz wybrać dowolny kolor desek z vanilli, aby uzyskać pasujący blok.

Szuflady są dostępne w pięciu konfiguracjach, wielkości i zwartości w różnych punktach:

  • Połowa rozmiaru 2x2: mieści 4 stacki na szufladę.
  • Połowa rozmiaru 1x2: mieści 8 stacki na szufladę.
  • Pełny rozmiar 2x2: mieści 8 stacki w szufladzie.
  • Pełnowymiarowe 1x2: mieści 16 stacków na szufladę.
  • Pełnowymiarowe 1x1: przechowuje 32 stacków na szufladę.

Pojemność można dodatkowo zwiększyć dzięki rozbudowie pamięci masowej. Ulepszenia nie muszą być stosowane po kolei, więc od samego początku możesz wybrać rozmiar, którego potrzebujesz.

Szuflady kompaktowe to specjalne szuflady w kolorze kamienia, które automatycznie konwertują ściśliwe elementy. Szuflada utrzymuje wewnętrzną pulę materiału i umożliwia wkładanie lub wyjmowanie materiału w dowolnej z pokazanych form.

Kontrolery szuflad są drugim specjalnym blokiem w modzie. Będą szukać dowolnej połączonej szuflady w 12 blokach, a następnie ujawnią wszystkie te szuflady jako duży połączony ekwipunek. Pozwala to podłączyć pojedynczą rurę, tubę, kanał, szynę zbiorczą itp. I współdziałać z całym zestawem szuflad.

Druga funkcja kontrolera to interaktywny blok przeznaczony wyłącznie do depozytu. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na przednią powierzchnię przedmiotu zostanie zdeponowane w podłączonej sieci. Dwukrotne kliknięcie prawym przyciskiem myszy spowoduje próbę zrzucenia całego ekwipunku. Przedmioty zostaną zrzucone tylko wtedy, gdy już istnieją w sieci, co pozwoli ci usunąć kilka kropli mobów lub upraw rolnych bez dosłownie zrzucania całego ekwipunku.

Urządzenia podrzędne kontrolera działają jako przedłużenie kontrolera szuflady, odsłaniając więcej powierzchni do mocowania maszyn i rur. Kontrolery połączą się z urządzeniem podrzędnym, gdy znajdą je w sieci, a wszystkie urządzenia podrzędne powiązane z tym samym kontrolerem będą współdzielić te same zasoby co ten kontroler. W przeciwieństwie do szuflad, urządzeń podrzędnych nie można udostępniać i należy uważać, aby nie umieszczać ich w zasięgu wielu kontrolerów. Używanie kontrolerów podrzędnych jest lepsze pod względem wydajności niż używanie wielu kontrolerów.

Dodatki do modyfikacji:
Storage Drawers Extras,
Storage Drawers Unlimited,
Drawers & Bits.

Modyfikacja wymaga Forge oraz Chameleon (na wersji 1.8 - 1.12). Instalacja modyfikacja przebiega tak, jak każdej innej. Pobierz modyfikację.