Niektórzy wolą przechodzić Minecraft’a spokojnie i powoli, ale są też tacy co wolą speedrunning i właśnie o tym w dzisiejszym wpisie.

Speedrun polega na jak najszybszym przejściu gry, czy wykonaniu danego zadania. W Minecraft’cie przenosi się to na jak najszybsze zabicie smoka, odblokowaniu całej księgi receptur, czy wykonaniu wszystkich lub niektórych osiągnięć.

Speedrunning da się podzielić na parę „kategorii”:

  • z używaniem różnych błędów np. klonowanie przedmiotów,
  • bez używania błędów gry,
  • na ustawionym seedzie,
  • na losowym seedzie;

I różnymi kombinacjami z wyżej wymienionych. Jest to oczywiste, że z błędami gry i na ustawionym seedzie wynik będzie lepszy niż bez nich i na randomowym seedzie.

Zastanawialiście się kiedyś „kto i w jakim czasie najszybciej przeszedł Minecraft’a na czas”?

Geosquare to osoba, która zrobiła to najszybciej. Jego wynik wynosił 95 sekund i był ustanowiony 4 grudnia 2017 roku. W tym rekordzie nie był liczony czas wchodzenia, wychodzenia i ładowania się gry.

Na filmiku powyżej przedstawiony jest cały speedrun użytkownika Geosquare. Wszystkie jego ruchy są bardzo precyzyjne (używa on modyfikacji na małe spowolnienie czasu w Minecraft’cie) i robi on wiele rzeczy jednocześnie. Używał on też triku z klonowaniem przedmiotów i różnych mniej lub więcej znanych błędów Minecraft’a.

Niektórzy przechodzą Minecraft’a w 30 minut, inni w 1 godzine, a niektórym wystarczą 3 minuty. Najważniejsze w każdym speedrunie jest szczęście i umiejętności.

A Wy, co myślicie na ten temat? Podzielcie się waszą opinią w komentarzach.