A więc, jak zawsze Mojang 1 kwietnie udostępnia nam kolejny Snapshot-żart. Ten jednak posiada jedną ciekawą cechę - pozwala nam na tworzenie losowo generowanych wymiarów, o czym za chwilę.

Nowy ekran ładowania

W Snapshocie zmienił się wygląd ekranu ładowania, który według mnie wygląda nawet dobrze. Jedyne co w nim nie pasuje, to dźwięk pod jego koniec. Jednak to nie jest najciekawszy element

Losowo generowane wymiary?

W snapshocie pojawiła się możliwość generowania losowych wymiarów oraz biomu w nim, bazując na tekście z zapisanych książek (bierze to jako seed?). Zmieniają się występujące w nich struktury, bloki, oświetlenie, dźwięki, moby, czas trwania dnia i nocy oraz niebo. Jedyne co musimy zrobić, to wrzucić wybraną książkę do portalu Netherowego i gotowe. Nawet fajna zabawa! Ciekawsze znajdziecie poniżej :)

Nowe bloki

W tym "snapshocie" nie mogło zabraknąć też nowych bloków. A oto i one:

  • Blok "Ant" (ten ze strzałkami, wygląda na blok techniczny),
  • Swaggiest stairs ever (Schody z Netherytu),
  • Box of infinite books - daje nam (losowe) książki, bazując na kordynatach,
  • Cursor - blok migający na zielono oraz czarno,
    Może jest ich więcej? Nie wiem.

Czy jest tutaj ukryte więcej? Duża szansa, że tak, jednak ważniejsze chyba omówiłem. Patrząc na ten Snapshot, wydaje mi się, że Mojang w przyszłości może dać kontrolę nad tym graczom (twórcą serwerów oraz datapacków). Jeśli jesteś zainteresowany grą na tej wersji, musisz się pospieszyć! Ewentualnie będziesz mógł pobrać go, używając zewnętrznych narzędzi, stron oraz launcherów (np MultiMC).

Znaleziska dnia 2:

  • Nowe struktury: https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/ft3j2y/i_found_these_structure_files_in_the_new_20w14/
  • Komenda /warp, która pozwala nam na szybkie znajsowanie ciekawych wymiarów,
  • Predefiniowane wymiary od Mojangu: ant, basic, blacklight, blue, brand, bridges, busy, checkerboard, chess, colors, content, credits, custom, darkness, decay, fleet, gallery, green, holes, isolation, library, llama, message, missing, notes, nothing, origin, patterns, perfection, pillars, red, retro, rooms, shapes, skygrid, slime, spiral, sponge, terminal, tunnels, wall, zones. Nie będę ich pokazywał, zobaczcie je sami :)