Jeśli jesteś administratorem serwera, na którym gracze wymieniają się przedmiotami, to dobrze trafiłeś. Dzisiaj opiszę plugin Safetrade, który pozwala obustronnie akceptować wymianę wiedząc, co gracze dostaną, więc eliminuje to możliwość oszustwa podczas handlu.

Wtyczka wspiera wersji od 1.8 do 1.13 (ale zapewne wkrótce zostanie zaktualizowany) co daje możliwość elastyczności, jeśli jednak Twój serwer działa na wersji 1.8 - 1.12 powinieneś skorzystać z wersji pluginu 1.0.16. Plugin daje możliwość personalizacji GUI, jak i ustawienia podstawowych opcji.

Wymiana polega na zaproszeniu inne gracza do wymiany za pomocą komendy /trade <nick gracza>, gracz który został zaproszony może przyjąć (/trade accept) lub odrzucić (/trade deny) propozycję handlu. Jeśli jednak gracz zaakceptuje pojawi się okno, w którym Ty i gracz, z którym się wymieniasz musicie umieścić przedmioty (lub wybrać ilość pieniędzy), kolejnym krokiem będzie akceptacji oferty (nie można już zmienić), jeśli obaj zaakceptujecie dostaniecie przedmioty i pieniądze.

Przykładowa wymiana ~ https://www.spigotmc.org/resources/safetrade.13885/

Plugin ułatwi życie graczom jaki administratorom, teraz nikt nie będzie denerwował się z tego powodu, że został oszukany, a administratorzy będą mieli mniej pracy. Jeśli na serwerze były wymieniarki można je już zburzyć. Należy pamiętać, aby przypisać graczom uprawnienia do akceptacji i odrzucania zaproszenia. Pobierz wtyczkę SafeTrade już teraz.