Z możliwości wytwarzania korzystamy prawie zawsze. Czy to w celu budowy posiadłości, czy też dla uzbrojenia się. Jest to kluczowa mechanika. O ile niektóre przedmioty wytwarzamy bardzo często, tak są i czarne owce konstruowane od święta. Dzisiaj przedstawię wam listę kilku z nich.


Skrzynia-pułapka


Skrzynia-pułapka to skrzynia aktywująca redstone po otwarciu. Tylko czy komuś jest to potrzebne? Przed 1.13 można było jej użyć chociaż do stawiania podwójnych skrzyń bez odstępu jednej kratki. Teraz jest użyteczna raczej tylko dla amatorów i ruskich trolli, ponieważ bardzo łatwo ją rozpoznać.
Wykonywanie:

Znalezione obrazy dla zapytania minecraft trapped chestcrafting

Głowa moba


Głowa moba to cenny przedmiot wypadający z niektórych mobów po jego zabiciu przez naładowanego creepera. Umieściłem go w tym zestawieniu przez trudność w wykonaniu. Zdobycie takiego „ogórka” jest niesamowicie ciężkie, a jeszcze znalezienie do tego przeciwnika… Masakra.

Wykonywanie:

  1. Znajdź creepera.
  2. Spraw, żeby go trafił piorun.
  3. Znajdź zombie/szkieleta.
  4. Wysadź naładowanego creepera obok powyższych mobów.
  5. Gotowe!

Zaczep na linkę


Zaczep na linkę używany jest do przyczepienia nici do dwóch takich. Można z tego przedmiotu zrobić ciekawa pułapkę, chociaż w trybie przetrwania nie ma to sensu, a do tego można ją z łatwością rozbroić.
Wykonywanie:

Znalezione obrazy dla zapytania minecraft tripwire hook crafting

Wagonik z piecem


Od samego początku był to przedmiot bezużyteczny, a więc od święta tworzony. Były wydajniejsze i tańsze sposoby rozpędzania wagoników (np. boostery, tory napędzające). Wyjaśnia to również brak przedmiotu na wersji Bedrock. Jeb także rozważał usunięcie przedmiotu na wersji Java, jednak do tego nie doszło.

Wykonywanie:

Znalezione obrazy dla zapytania furnace minecart crafting

Złote przedmioty


Rzeczy, którymi Kruszwil by nie pogardził, ale są słabe i drogie. 32 użycia? Poważnie? Nawet drewno jest wytrzymalsze. Dlatego właśnie nie powinno się ich tworzyć. Gdyby miały wytrzymałość większą niż masło, to warto byłoby je konstruować, jednak obecnie nadają się tylko na przetopienie.
Wykonuje się je tak jak normalne przedmioty.


Wagonik z TNT


Wagoniki mogące wybuchnąć po aktywowaniu torem aktywującym… Ale wyjaśnijmy sobie kilka rzeczy. Po pierwsze, kto o zdrowych zmysłach chce wysadzić swój tor? Po drugie, czemu powinniśmy tracić wagonik dla marnej eksplozji porównywalnej do zwyczajnego TNT?
Wykonywanie:

Kula ognia


Kolejny mało sensowny przedmiot, którego jedynym zastosowaniem jest ostrzał z dozownika. W normalnych okolicznościach może zostać wykorzystany jako krzesiwo, ale przez swoją recepturę kompletnie się w tym zastosowaniu nie nadaje. Tylko go wystrzelić jak najdalej i jeszcze trochę!
Wykonywanie:

Znalezione obrazy dla zapytania fireball recipe minecraft