Czy da się żyć bez farm z redstonem rozbudowanym na poziom bardzo trudny? Tak, da się, jednakże gracze wolą eksperymentować z nowszymi „trendami”, czyli trochę polagować redstonem, trochę się pobawić, lecz nie widzą tego, co mają pod ręką. W dzisiejszym artykule z serii „Redstonem przez świat” zajmiemy się małą farmą jagód, która nie jest trudna do zbudowania. Zapraszam serdecznie do czytania.

Co będziemy potrzebować?

Na taką farmę potrzebować będziemy:

  • Budulec – najlepiej 64 sztuk, gdyby wam brakło. W moim przypadku użyłem szkła, lecz może to być inny budulec.
  • Skrzynka – przyda się, bo gdzieś trzeba przecież to magazynować.
  • Lis – będzie on bardzo potrzebny, inaczej farma nie zadziała.
  • Leje – ich zadaniem będzie przemieszczanie jagód do skrzynki.
  • Ziemia – gdzieś w końcu trzeba posadzić te jagody.
  • Wagony z lejem – będą potrzebne, gdyż jako jedyne pochłaniają przedmioty nad danym blokiem. W tym przypadku będą to jagody.
  • Tory – na nich będziemy stawiać wagoniki.

Etapy budowania:

Krok 1: Podłączenie.

Standardowo jak w każdej farmie – musimy podłączyć skrzynkę oraz lejki. Na początku stawiamy skrzynkę, potem do niej dołączamy jeden lej, po czym w obie strony dodajemy 2 leje. Powinno być ich 5.

Krok 1: Wygląd.

Krok 2: Rozkład torów oraz wagoników.

Na leje stawiamy tory (shiftem oczywiście), następnie obudujemy sobie boki, na których kończą się nasze leje. Po zabudowaniu możemy stawiać na tory nasze wagony z lejkami. Pamiętajmy, że musi ich w tym przypadku być 5.

Krok 2: Wygląd. Tutaj akurat nie ma pokazanych wagonów, lecz powinno ich być 5 – na każdym bloku 1.

Krok 3: Ziemia oraz obudowa.

Po postawieniu wagonów powinniśmy teraz zająć się podłożem, na którym posadzimy nasze jagody. Na zabudowaniu końców stawiamy kolejny blok do góry i na jego wysokość stawiamy ziemię po całej szerokości. Pamiętajmy, że muszą być nad lejami. Następnie na krańcach dodajemy kolejne 2 kratki długości (od poziomu postawionej ziemi możemy obtoczyć całą farmę naszym budulcem, tak jak na zdjęciu poniżej). Następnie sadzimy jagody.

Krok 4: Lis oraz ułatwienie.

Ostatnim krokiem jest dodanie lisa do środka farmy. Na trybie survival będzie to trudne, lecz na trybie Creative będzie łatwiej, jednak przed dodaniem lisa możemy użyć mączki kostnej na jagódkach, co ułatwi nam pierwsze plony. Po użyciu mączki możemy wrzucić lisa i czekać na rezultaty.

Krok 4: Wygląd.

Kilka uwag:

  • Farmę możemy sobie oświetlić. Być może dzięki temu szybciej jagódki będą rosły. Można to zrobić w ten sam sposób, co na dole, lecz można wymyślić inny sposób na to:
Wygląd oświetlenia <przykładowy>
  • Szerokość farmy może być dowolna. Ja wybrałem 5, by po prostu pokazać, jak takową farmę jagód zrobić. Można dać nawet 9 szerokości.
  • Budulec może być dowolny, niekoniecznie musi być to szkło, lecz moim zdaniem ze szkłem ładniej wygląda.

Moim zdaniem farma jest dość łatwa do zbudowania oraz łatwo dzięki niej zdobędziemy jagódki. ?