Społeczność gry zaskakuje nas nowymi pomysłami na różnego rodzaju farmy, które polegają na budowaniu za pomocą Redstone. Większość nowych graczy chciałoby się nauczyć na pewno budowania z redstone. Dlatego dzisiaj zapraszam was do pierwszego artykułu z serii Redstonem przez świat, w której pokażemy dużo poradników, związanych z Redstonem! ?

W dzisiejszym artykule zajmiemy się farmą ryb. Uwaga! Farma działa tylko na wersjach od 1.13 do najnowszych!

Część #1

Najpierw zacznijmy od podstawy. Zbuduj coś takiego (zdjęcie wyżej). Budulec może być obojętnie jaki, on nie gra roli. Ważne, aby były to schodki oraz półpłytki. Nie dość, że ryb nałowisz, to jeszcze zwierzęta w tle się napiją.

Część #2

Postaw użyty przez siebie blok na leju. Rozgałęź od niego trzy schodki obrócone do góry nogami (jak na poniższym zdjęciu).

Część #3

Po postawieniu schodków możemy usunąć dany blok, po czym na schodkach stawiamy dany blok i od niego w stronę schodka dajemy blok, tak jak jest to zaprezentowane na poniższym zdjęciu:

Część #5

Na blokach stawiamy zaczep na linkę skierowane w stronę leja. Następnie stawiamy na środku nitkę, aby połączyć oba zaczepy.

Część #4

Po postawieniu od jednego z bloków stawiamy prostokąt z jakiegokolwiek budulca o wymiarach 3 na 2, tak jak na dole widać:

Część #5

Teraz zaczyna się zabawa. W grę wchodzi redstone. W stronę schodka dajemy przekaźnik, obok niego również przekaźnik, ale o jeden blok dalej. Następnie oba łączymy redstonem. Przekaźniki muszą być kierowane w jedną stronę.

Część #6

Tak to powinno wyglądać. Właz musi zostać postawiony w kierunku bloku, a przekaźniki ustawione na najwolniejsze. Za włazem oczywiście musi stać również blok dźwiękowy (noteblock).

Część #7

Teraz wystarczy, że wylejesz wodę!

Tak prezentuje się całość z lotu ptaka:

Efekt końcowy

Wykorzystane bloki w poradniku:

  • Dowolny budulec
  • Schodki z dowolnego budulca oraz jedna półpłytka
  • Żelazny właz
  • Naczep na linkę z nitką
  • Skrzynia oraz Lejek
  • Woda
  • Redstone z przekaźnikami
  • Blok dźwiękowy.

Jak to działa? Minecraft ma to do siebie, że nawet po odpięciu myszki dalej wykrywa wciskanie przycisku (jeśli był przytrzymany). Dodatkowo musisz celować idealnie pod linką. Teraz wystarczy odpiąć sobie mysz i zrobić herbatę! ^,^