Czy zastanawiałeś się jak to kiedyś było w Minecraft? Jakie były początki? Co skrywa dany biom, czy też świat bądź struktura? Pewnie tak. Minecraft przeszedł już przez 10 lat bardzo, ale to bardzo dużo wersji, przy czym aktualizacja biomów, struktur oraz światów. Dziś wam przedstawię, jakie tajemnice skrywa Tajga, w nowej serii artykułów „Podróże ze Stevem.”

Kiedy powstała Tajga?

Tajga mogła nam towarzyszyć już od wersji beta, aczkolwiek nie wiadomo, kiedy została dodana. Możemy przypuszczać, że było to za Minecraft Beta. Tajga jest jednym z najstarszych biomów występujących w grze.

Co możemy znaleźć na tajdze?

Z początków mogliśmy na tajdze znaleźć między innymi drzewa świerkowe oraz wilki, które tam występują do dziś. W aktualizacji 1.6 na Tajdze zaczęły pojawiać się paprocie. Na MineConie, gdzie mogliśmy głosować na zmianę w wersji 1.14 wybrano właśnie Tajgę jako biom, który ma zostać zaktualizowany. Wtedy zostały dodane lisy, które tam się pojawiają oraz krzaki jagód.

Co wyróżnia tajgę na tle innych biomów?

Tajgę wyróżnia między innymi klimat, jaki tam panuje. Generalnie Tajga powinna być zaliczana do biomu zimowego, ale są dwa warianty tajgi – zimowa i normalna. Na tajdze możemy ujrzeć ciemniejszą i brudniejszą odmianę trawy, co wyróżnia ten biom. Tajgę wyróżnia również ozdobne drewno świerkowe, które używamy często w budownictwie.

Czy na tajdze znajdują się jakieś struktury?

Na tajdze możemy znaleźć wioskę Villagerów, która pojawia się na prawie każdym biomie. Oprócz niej możemy czasem znaleźć Wieżę patrolu pillagerów (moby dodane w 1.14, które atakują wioski). Szansa na wieżę jest mała.

Jakie zwierzęta oraz moby możemy spotkać na Tajdze?

Na tajdze ze zwierząt znajdziemy między innymi:

  • Wilk, który od początku pojawia się na danym biomie.
  • Lis, który został dodany w wersji 1.14 wraz z krzakami jagód oraz ogniskami.

Z mobów pojawia się każdy mob, jaki jest w grze, oprócz mobów netherowych oraz piaskowych. Od pająka po endermana.

Tajga nie jest jednak bardzo rozwiniętym biomem, lecz należy on do bardzo ciekawych. Cechuje się dużym minimalizmem oraz tym, że potrafi się wyróznić od innych biomów, które są w Minecraft.