PlotSquared już od dawna jest idealnym zamiennikiem dość starego, ale też znanego pluginu PlotMe, który już został porzucony w wersji 1.8.1 w 2015 roku, 7 lutego.

W zamienniku PlotMe, jest więcej przydatnych i fajnych opcji, które się przydają na większych serwerach, gdzie gra dość duża ilość graczy. Przydatną rzeczą, której brakowało w PlotMe a zostało to dodane do PlotSquareda jest np. łączenie działek, dodawanie flag do działek, stosowanie własnych schematów działek, poniżej prezentuję przykładowy, ładny moim zdaniem schemat działki:

Przejdę teraz do tego, jak to wszystko działa. Na stronie spigota: https://www.spigotmc.org/resources/plotsquared.1177/ możemy pobrać plugin   już na najnowszą wersję (na czas pisania artykułu) 1.15, jeśli brakuje nam czegoś możemy jeszcze dodatkowo pobrać HoloPlots, który będzie nam pokazywał hologramy na rogu działki (nick właściciela działki, ID) jest to dość fajny dodatek, osobiście go polecam. Jest też więcej dodatków, które są jak zescrollujemy stronę niżej np. dynmap. Gdy już zainstalujemy PlotSquareda i wrzucimy go do folderu plugins, możemy uruchomić serwer i zacząć konfigurować, polecam na dodatek przetłumaczyć plugin, bo niektórzy gracze Minecrafta niestety nie rozumieją dobrze języka angielskiego. Jeśli nie wiesz jak się zabrać za konfigurację to użyj tego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=Qgaqd2-uW5E

Myślę, że trochę wam opowiedziałem o możliwościach tego pluginu, aczkolwiek jest ich o wiele więcej, tylko gdybym je wszystkie tutaj napisał to by czytanie tego zajęło wieki :P. Szczerze i osobiście polecam Wam ten plugin, bo jest aktualnie najbardziej popularnym pluginem na działki. Do zobaczenia w następnym artykule! ;)