Malowanie… Każdy z nas pewnie by chciał, aby można było malować np. doniczki, deski, czy też różne odmiany bloków. W grze za pomocą stołu rzemieślniczego możemy malować takie przedmioty jak np. wełna, dywany, beton, kamień czy też terakota. Od teraz jest to możliwe, za pomocą PaintingMod’a, który dodaje nam nowe rodzaje bloków, które możemy pomalować! ?

Przykładowe bloki, które są pomalowane.

Czym jest PaintingMod?

PaintingMod to mod, dzięki któremu możemy pomalować wszystko – od kamienia po lampy morskie jak i bloki magmy. Modyfikacja dodaje nam 17 pędzli (jeden pusty), którymi możemy malować. Jeden pędzel = jeden pomalowany blok. W modyfikacji jest również Pistolet, dzięki któremu możemy usuwać malowanie z danego bloku. Malować możemy tylko bloki (wszystkie), furtki, płotki, murki oraz schodki. Wszystkie bloki są rozszerzone o 16 bloków do koloru.

Wytwarzanie pędzli:

Pędzel możemy wytworzyć w stole rzemieślniczym. Aby go wytworzyć potrzebujemy butelkę z wodą (z modyfikacji) oraz jeden barwnik (również z modyfikacji) jakiegokolwiek koloru. Oczywiście potrzebujemy również normalnego pędzla, który nie jest pomalowany. Proces tak wygląda:

Przykład wytwarzania pędzla z danym kolorem. W tym przypadku – zielony.

Jak wygląda malowanie?

Malowanie jest dość proste. Po prostu klikamy w dany blok i tyle. Musimy pamiętać o tym, że jeden pędzel = jeden pomalowany blok. Na dole jest przedstawiony filmik, jak wygląda to malowanie.

Jak wygląda usuwanie malowania z bloku?

Ta funkcja jest też dość prosta. Po prostu pistoletem (z modyfikacji) klikamy na pomalowany blok. Po naciśnięciu z bloku usunie się dane malowanie. Na dole przedstawiam wam filmik, gdzie jest pokazane, jak wygląda usuwanie malowania:

Informacje o modyfikacji:

Instalacja moda:

  1. Wchodzimy na http://minecraftsix.com/painting-mod/ i pobieramy modyfikację na daną wersję.
  2. Po pobraniu przenosimy plik do folderu mods znajdującego się w %appdata%/.minecraft.
  3. Wychodzimy z foldera i odpalamy grę. Przy czym cieszymy się grą na tejże modyfikacji! ?