W tym roku dostaliśmy ze względu na rocznicę Minecraft’a (okrągłej dziesiątki) mapę oraz grę Minecraft Classic na przeglądarkę. Oprócz wydania wersji 1.14 Mojang postanowił pójść również w zmiany graficzne – między innymi został zrobiony nowy wygląd Launcher’a Premium!

Tak wygląda nowy launcher.

Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Nowy wygląd Launcher’a prezentuje się na górze. Zmiany zachodzące to:

  • Dodano rubryki Minecraft: Java Edition oraz Aktualności
  • Łatwiejszy wybór wersji danej gry
  • Nowa grafika w tle
  • [Niedługo] Możliwość zarządzania skinami (zmiana, bądź jego zastąpienie steve’m lub alex)
  • Łatwiejsze dodanie nowej wersji do gry oraz lista nowości/informacji o zmianach/poprawkach.
  • Ładne oraz przejrzyste ustawienia.
  • Na dole (prawy, dolny róg) widnieje nasz nick z gry.

Jak zrobić sobie taki Launcher?

Chciałbym zaznaczyć, że przedstawiony wam wygląd Launcher’a jest w wersji BETA. Możecie go włączyć w Ustawieniach Launcher’a > Zaktualizuj launcher do wersji BETA. (będziecie musieli zaznaczyć, oraz ponownie odpalić Minecraft’a). Po odpaleniu gry zacznie wam się robić aktualizacja, która doprowadzi do aktualizacji wyglądu.

Zaznaczamy „Zaktualizuj launcher do wersji BETA”

Oczywiście w nowym wyglądzie również mamy opcję zmiany z nowego na stary. W Ustawieniach (lewy, dolny rób) odznaczamy Używanie wersji BETY, po czym ponownie odpalamy Launcher. Po czym odpala nam się przywracanie poprzedniej wersji wyglądu Launcher’a.

W tym miejscu odznaczamy „Używaj wersji beta Launchera”.

Oba różnią się tylko graficznie. Na razie mają taką samą funkcjonalność. Osobiście moim zdaniem nowy wygląd Launcher’a jest ładny i mi się on bardzo podoba. Kiedy wyjdzie pełna wersja tego jeszcze nie wiemy, ale póki co możemy pobrać sobie wersję BETA Launcher’a.