Modyfikacje, czyli z czym to się je?

Czym byłaby nasza rozgrywka bez używania Modyfikacji? No właśnie, bez odpowiednich modów po kilku kilkunastu godzinach można się zanudzić. Jak poprawić swoją grę? Jest na to wiele sposobów, a raczej modyfikacji.

Modyfikacje dzielimy na kilka typów

  •  Survival
  •  Techniczne
  •  Przygodowe
  • Magiczne

Jak zatem je zainstalować?

Przed wgraniem modyfikacji musimy mieć podstawę w postaci FORGE. Więc jak go wgrać? Przechodzimy na stronę Minecraft Forge i wybieramy wersję MineCrafta która nas interesuje, w naszym przypadku jest to 1.12.2. Po wejściu na stronę klikamy Windows Installer tak jak jest na załączonym obrazku:

Strona Główna Minecraft Forge

Pobieramy installator i uruchamiamy go z obojętnie jakiej lokalizacji. Ukaże nam się takie oto okno:

Forge Installator

W naszym przypadku, zaznaczamy teraz Install client i naciskamy OK, pojawi nam się pasek postępu który pobiera biblioteki potrzebne do uruchamiania, po zakończonej operacji ponownie klikamy OK i możemy właczyć MineCrafta!

Minecraft

Z poziomu wyboru wersji wybieramy interesującą nas propozycję czyli forge (razem z wersją forge jaką pobieraliśmy, w czasie gdy piszę ten wpis jest to forge-1.12.2-14.23.5.2768) czyli wszystko się zgadza!

Jesteśmy gotowi do uruchomienia Minecrafta z modyfikacjami!

Minecraft

Jak widać wszystko poprawnie się zainstalowało. Jesteśmy gotowi aby dodać naszą pierwszą modyfikację!

Jak dodać Modyfikacje?

W tym celu musimy ją znaleźć, na przykład posłużę się MiniMapą.Pobierzemy w tym przypadku Xaero’s Minimap, wybieramy wersję zgodną z naszym MineCraftem i pobieramy.

Gdy już pobraliśmy modyfikację na komputerze, przechodzimy do folderu .minecraft, wpisując odpowiednio %appdata% w wyszukiwarce:

Przechodzimy do folderu .minecraft, a następnie Mods. Pobrany plik dodajemy do katalogu Mods, a następnie analogicznie musimy włączyć ponownie naszą grę. Po włączeniu pojawi się nam informacja w lewym dolnym rogu że mamy 5 modów wgranych, zamiast 4-ech.

Pozostało nam stworzyć świat i… CIESZYĆ SIĘ poprawnie dodaną modyfikacją!

MineCraft