Ten rok zapisze się jako rok powrotów starych wyjadaczy Minecrafta do nagrywania, starych serwerów oraz stron związanych z Minecraft.

Ostatnio do gry w minecrafta wrócili tacy Youtuberzy jak Stuu, Blowek, Mandzio i paru innych. Być może to chwilowa moda, a być może inspiracja zachodem, gdzie youtuber o nicku CaptainSparklez wgrał po raz drugi po 8 latach swoją piosenkę „Revenge”, a bardziej oficjalny lirycs do niej ?

To też w sumie nie wszystko, bo grę w Minecraft rozpoczął PewDiePie, a więc dość ważna osoba w sferze Youtuba.

Po kilku latach wrócił też serwer mc.skkf.net, z miernym skutkiem, bo ponownie umarł po miesiącu, ale jednak go przywrócili po tych kilku latach :P. Co cubixmeister zarobił to jego kappa . Od początku był to dla mnie serwer nastawiony na szybki i łatwy zarobek i po tym upadku chyba się to sprawdziło. Oczywiście możemy nadal wchodzić w polemiki na czatach i w komentarzach że wcale tak nie było, ale ci bardziej rozumni wiedzą jak się tego nie powinno robić.

Wczoraj też zaliczyliśmy powrót Kwadratowej Masakry, oby tym razem wyszło im lepiej niż z SKKF Hardcore.

Mandzio z Blowkiem otworzyli także swój serwer dla Youtuberów!

Wrócił także iDELTI .

Warto też wspomnieć o powrocie, a raczej wykorzystaniu starej domeny w sferze forów minecraftowych i tym powrotem będzie CraftSite.pl, które już 6 Grudnia będzie świętować rok istnienia. Szkoda tylko, że usilnie zrobiono wszystko, by świętowanie to odbyło się na trumnie zamiast przy szampanie. No cóż, nie każdemu pisane jest prowadzić fora minecraftowe o tak znanej nazwie i domenie.

Zbliża się też wielkimi krokami premiera CubeWorld oraz Hytale. Czy Minecraft sobie poradzi z nową konkurencją? Raczej tak, ale wszystko będzie zależeć od przyszłych aktualizacji Minecrafta i to one dadzą sygnał jak dalej będzie wyglądała jego przyszłość.

Moim zdaniem każda gra z tych wymienionych znajdzie swoich zwolenników oraz przeciwników. Gracze dostaną wybór, a Mojang dostanie konkurencję i będzie musiał z nią walczyć wprowadzając zmiany korzystne dla graczy. Pamiętajcie, że każda konkurencja jest dobra, a Minecraft jej nie miał od bardzo dawna. Mieliśmy próby inspiracji Minecraftem przy okazji powstania Unturned, ale dalej ta gra przypominała tylko minecrafta z wyglądu, a rozgrywka dotyczyła czegoś zupełnie innego :).

Ja kibicuję tym nowym projektom, bo tak jak pisałem każda konkurencja jest dobra i może rozwój Minecrafta w jakimś sensie przyspieszy lub nabierze innego kierunku zmian. Większość graczy minecrafta oczekuje przebudowy podziemi, ale czy to tym właśnie będzie aktualizacja 1.16? Tego dowiemy się wkrótce! ?

Cieszy też powrót starych Youtuberów do nagrywania Minecrafta i oby to nie była tylko chwilowa moda, by podbudować sobie wyświetlenia. Nie macie w sumie jakiegos takiego myślenia, że ten powrót nie jest przypadkowy i szykuje się coś mocnego? Napiszcie w komentarzach co sądzicie o nowej konkurencji dla Minecrafta i o tych powrotach Youtuberów.