Z okazji 10-lecia Minecraft na stronie Minecraft’a pojawiły się informacje o nowej grze od Mojangu. Jest nią Minecraft Earth będący grą na telefony z Androidem 7+ lub iOS 10+. Na razie dostaliśmy jedynie trailer oraz opis rozgrywki. Sama gra na pierwszy rzut oka przypomina mi Pokemon Go.

W Minecraft Earth będziemy mogli tworzyć budowle, które będą widziane przez innych graczy oraz zbierać moby ze zwykłego Minecraft’a, oraz zupełnie nowe (podobnie jak wspomnianych wcześniej Pokemonach). Dodatkowo budując coś, będziemy mogli współpracować z innymi graczami. Oczywiście nie będzie to się brało z niczego. Eksplorując, (czyt. chodząc po osiedlu) będziemy musieli zbierać surowce.

Zamknięta testy bety Minecraft Earth są przepowiadane na początek lata. Liczba użytkowników będzie jednak ograniczona. Jeśli chciałbyś mieć szansę na uczestnictwo w becie, wejdź na ten link: https://earth.minecraft.net/sign-up

Sama gra wydaje się ciekawa, jednak nie jest ona jakimś wielkim przełomem. Dodatkowo przyznaję, że nie postarali się na to 10-lecie Minecraft. Dla mnie ciekawsza wydaje się gra Minecraft Dungeons, o której nie dostaliśmy nowych informacji od jej pierwszej zapowiedzi. Dodatkowo wspomnę też o nowym utworze stworzonym przez C418 z okazji 10-lecia Minecraft’a, którego możecie posłuchać na spotify.