Minecraft Dungeons to kolejna gra stworzona przez Mojang, która swoją premierę będzie miała 26 maja tego roku. Jej akcja toczy się w uniwersum Minecrafta, lecz poza wyglądem nie jest do niego ani trochę podobna. Będzie ona dostępna między innymi na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Minecraft Dungeons posiada ciekawą fabułę, która wciągnie niejednego gracza. Opowiada ona o złosadniku, znanym jako Arch-Illager, który jest poniżany ze względu na swój wzrost. Po jakimś czasie ma dość tego i szuka domu oraz wsparcia u wieśniaków, którzy również go nie chcą, bo jest złosadnikiem. Po tym zdarzeniu postanawia wyruszyć na wyprawę w celu znalezienia Kuli Dominacji. Poszukiwania były udane i po przejęciu tego drogocennego przedmiotu stał się władcą wszystkich i wszystkiego. W grze wcielamy się w bohaterów próbujących stawić czoło Arch-Illagerowi i jego armii potworów. Zabawę w grze zaczynamy od wyboru jednej z czterech postaci. Jako że bohaterowie nie różnią się między sobą statystykami i umiejętnościami, do indywidualnych preferencji możemy dostosować tylko ich wygląd. Podczas rozgrywek obserwowanych z lotu ptaka zajmujemy się przemierzaniem pełnych niebezpieczeństw i generowanych proceduralnie lokalizacji (pokroju lochów, bagien i kanionów), unikania wszechobecnych pułapek oraz walką z przeciwnikami. System walki ma zręcznościowy charakter, a na naszej drodze stają nie tylko hordy zwykłych potworów, lecz także potężni bossowie.

Choć brakuje tu tradycyjnego systemu ulepszania atrybutów postaci, rozwijamy je, zdobywając coraz lepsze wyposażenie. Nowe przedmioty możemy znaleźć bądź kupić u jednego z handlarzy w zamian za szmaragdy pełniące funkcję waluty. Oprócz elementów pancerza i broni (zarówno dystansowej, jak i służącej do walki w bezpośrednim starciu) do naszego ekwipunku trafiają rozmaite ulepszenia zwiększające możliwości przedmiotów oraz potężne artefakty zapewniające nam dodatkowe moce.


Dungeons posiada tryb wieloosobowy (max. 4 osoby), więc rozrywek nie zabraknie. Oprócz standardowych mobów występujących w Minecrafcie możemy napotkać również te nowo stworzone.

Aktualnie grę możemy zamówić w przedsprzedaży na stronie https://www.minecraft.net/pl-pl/get-dungeons. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup, mamy do wyboru dwie wersje:

1. Wersja podstawowa zawiera:

  • Minecraft Dungeons Essentials

      Cena: 92,49 zł.

2. Wersja Hero Edition zawiera:

  • Minecraft Dungeons Essentials
  • Peleryna Bohatera
  • Dwie skórki gracza
  • Oswojony kurczak
  • Dwa pakiety DLC (dostępne wkrótce)

      Cena: 137,49 zł.

                   Mam szczerą nadzieję, że to, co napisałem, zaciekawiło was.                                                              Do zobaczenia w kolejnym artykule!