Minecraft to z pozoru niewinna gra, w której możemy zbudować swój mały świat prawie jak w Simsach, tylko w przypadku Minecrafta jesteśmy nieograniczeni pod względem możliwości budowy i tego do czego wykorzystamy nasz świat! ?

Czy gra taka jak ta ma wpływ na dzieci?

Oczywiście, że tak! Minecraft jest grą, którą pobudza wyobraźnie dzieci. Jest grą, w której możemy niemal wszystko. Możemy mieć swój domek, bawić się z innymi i nawiązywać wiele znajomości. Co więcej gra ta potrafi nauczyć nas kontroli nad czasem (dzień w grze trwa 10 minut). Musimy się też odpowiednio przygotować na walkę z potworami, które pojawiają się w nocy i odpowiednio zaplanować strategie do walki z nimi ? .

Zazwyczaj stare media obwiniają gry o wszystko co najgorsze, ale Minecraft jest także grą edukacyjną i uczy się z jego pomocą w wielu szkołach. Poniżej zaprezentuję Wam kilka opinii nauczycieli, którzy uczyli z użyciem Minecrafta.

Warto przy tym wspomnieć, że edukacyjnej wersji Minecrafta użyto także w Polsce!

Także jak widać wyżej gra nie musi być tylko grą, a także sposobem na naukę dzieci poprzez zabawę!

Rodzice mogą przede wszystkim stworzyć z pomocą Minecrafta Labirynt, w którym do wykonania będą chociażby działania matematyczne i aby się z niego wydostać trzeba wszystko rozwiązać prawidłowo ? . Możliwości są niemal nieograniczone! ?