Dzisiejszego dnia Mojang wypuścił „nową” wersję Minecraft, a raczej Prima Aprilisowy żart mojangu. Tak jak co roku przygotowali nam dość ciekawą wersję naszej ulubionej gry.

Czym różni się ta wersja? Pierwsze co się rzuca się w oczy to nałożony filtr mający na celu postarzyć grę. Dodatkowo dźwięki w grze są 8-bitowe. Zamiast przycisku Singleplayer dostajemy Select eposode, który przenosi nas do kolejnego ekranu. Tam możemy wybrać tylko jeden z pięciu epizodów, ponieważ reszta jest dostępna tylko w wersji płatnej (która oczywiście nie istnieje). Po wybraniu jedynego dostępnego, czyli The player is you, możemy wybrać poziom trudności.

Po rozpoczęciu rozgrywki widzimy już większe zmiany. Dotychczasowy Pasek szybkiego wyboru, zdrowie oraz głód zostały zamienione, aby bardziej pasowały do gier z lat 90. Gra wygląda jakby działała w 15 fps’ach. W okolicach naszego spawnu znajdziemy skrzynkę bonusową (zwykłą), jednak trochę dalej zobaczymy dość nietypowe zjawisko. Na świecie pojawiają się płonące, dwuwymiarowe beczki, które możemy otworzyć. W nich znajdują się wszelakie (lepsze lub gorsze) przedmioty. Aby nie było za łatwo, beczki po zamknięciu wybuchają, więc podczas ich otwierania lepiej uważać. Ciekawą jednak dziwnie wyglądającą zmianą są 2 wymiarowe moby, które wyglądają naprawdę źle. Do gry zostały dodane również 4 (tyle znalazłem) nowe przedmioty, czyli czerwony, żółty oraz niebieski klucz i 3D będące takie samo jak te w menu.

Jeśli chcesz samemu przetestować, polecam się pospieszyć. Ta wersja gry będzie dostępna oficjalnie tylko dzisiaj… Potem zostaje tylko poszukanie w internecie i własnoręczne dodanie plików do .minecraft/versions.