Wczoraj (29 września o godzinie 17:30) odbył się dla wszystkich oczekiwanych MineCon 2018! Rok temu na takowym mogliśmy głosować na 4 moby, z czego jeden został dodany do gry. Dzisiaj było to samo, lecz w innym celu.

W tym roku mogliśmy głosować na zmiany na Biomach takich jak:

 • Sawanna: Drzewa Baobabu, strusie, termity
 • Tajga: Lisy, Krzaczki Jagody, Ognisko
 • Pustynia: Palmy, Surykatki.

Gracze spośród 3 biomów wybrali jeden, który wygrał. Zwycięzcą głosowania został biom: Tajga. W następnej wersji Minecraft (1.14) możemy spodziewać się właśnie jagód, ognisk oraz Lisów. Ale to nie tyle. Na mineconie dostaliśmy zapowiedzi do najnowszych wersji. Na Mineconie zapowiedziano między innymi:

 • Pandy oraz Bambusy.  Zostanie zaktualizowany oprócz tajgi również biom Dżunglowy, o którym powiem za chwilę. Zostanie dodany nowy mob: Panda. Panda będzie żywić się nowym rodzajem roślinności – Bambusami, które będą rosły jak normalna trzcina cukrowa. Takowe będą rosnąć w Dżungli, a Pandy będą się nimi żywić. Po Bambusach będzie można się wspinać, co jest ciekawym urozmaiceniem. Będą 3 rodzaje pand: Normalne, Agresywne (z czerwonymi oczami) oraz Brązowe Pandy. Będą one tak jak wspomniałem zajadać się bambusami. Pandy mogą siedzieć, leżeć oraz kichać. Co ciekawe – będzie można z nimi się bawić, coś jak z delfinami, tylko w inny sposób. Kiedy mała Panda kichnie, jego „matka” będzie podskakiwać. Wraz z tym zostanie dodane Rusztowanie. Co to jest? Mianowicie – Na przykład będziemy mogli się podsadzać bambusami do góry, a następnie jak będziemy chcieli zejść nie będziemy musieli się bawić tak jak do tej pory w niszczenie bruka/ziemi, a wystarczy udać się na dół i zniszczyć blok na dole. Podobnie z trzciną/drzewkiem chorusu całość runie w dół. 
 • Propozycje na tajgę: Lisy, ogniska, Jagody oraz Powalone drzewa
 • Kusza, czyli nowa broń strzelnicza do walki! Będzie ona zbalansowana odpowiednio z łukiem. Czym się różnią? Kusza będzie zadawać więcej obrażeń niż łuk oraz będzie strzelać dalej. Kuszę będziemy musieli naciągać, a potem z niej strzelali. Do kuszy zostaną wprowadzone nowe zaklęcia. Między innymi będzie można strzelić 3 strzały na raz, zaklęcie szybkiego ładowania, oraz zaklęcie tajemnicze. Kuszę będzie można normalnie utworzyć w stole do craftowania! 
 • Nowe rodzaje kotów zostaną dodane do gry! Co to oznacza? Oznacza to, że kot będzie oddzielony od ocelotów! Czyli koty zostaną osobnym mobem, oraz oceloty osobnym mobem. Koty będzie można oswajać, szukając zabłąkanego na świecie. Nowych wariantów skinów będzie aż 9! 
 • Na biomym Dżunglowym zostaną dodane wioski Osadników wraz z ich odmianami. 
 • Osadnicy będą miały zmieniony wygląd w zależności od biomu na jakim występują oraz profesje. Innymi słowami: Nowi Osadnicy: aż 72!
 • Wioski zostaną odświeżone! Czyli pojawią się nowe struktury w wioskach. Innymi słowami – remont wiosek wraz z nowymi blokami do budowy oraz przedmiotami. Do wiosek między innymi zostaną wprowadzone zagrody dla zwierząt! Na przykład: Na Pustyni nie będzie skośnych dachów w wioskach, a budowle będą z całkiem gładkiego piaskowca, a na polanach będą bloki siana, zagrody dla zwierząt, leżące pale drzewa, stragany i wiele więcej.
 • Nowe bloki: Całkiem gładki piaskowiec, murki z piaskowca.
 • Nowe oferty w Osadnikach oraz zmieniona ich mechanika inteligencji
 • Zostaną dodani Pillagersi (Barbarzyńcy). Będą oni atakować wioski, a my jako gracze możemy im pomóc! Są oni wzorowani na Windykatorze z wyglądu. Będą oni używać kuszy. 
 • Nowy potwór, który będzie pomagać niszczyć wioski – zabijając osadników oraz niszczenia wiosek, upraw itp. Na nim można widzieć siodło, czyli prawdopodobnie będzie można je ujeżdżać.

Tak prezentuje się wszystko, co zostanie dodane:

Wersja 1.14 będzie przepełniona aktualizacjami na różnych biomach. Najbardziej moim zdaniem aktualizacji dostał biom Dżunglowy, który nie był coś dawno tak mocno odświeżany. Myślę, że 1.14 będzie bardzo dobrą aktualizacją.