Każda wersja jak i modyfikacja ma swój urok. Minecraft Vanilla, czyli niezmodyfikowana wersja gry, niezbyt skomplikowana, ale nadal dająca dużo frajdy. Czasami jednak brakuje nam czegoś, raz to mogą być nowe mechaniki, a innym razem to może być coś tak prostego jak koordynaty bez całych nie potrzebnych danych z ekranu debugowania. I właśnie dla takich osób został stworzony LabyMod.

Lekko zmodyfikowane menu główne

LabyMod jest modyfikacją pozwalającą na zmianę GUI ( dodaje możliwość wyświetlania dodatkowych informacji takich jak FPS’y, koordynaty, czy liczbę subskrypcji), zmieniania części animacji, czy dodaniu rzeczy kosmetycznych takich jak peleryna lub dodatkowa geometria.

LabyMod podczas rozgrywki

Z poziomu menu tego moda dostajemy łatwą możliwość instalacji innych modów, takich jak DamageIndicator, ItemPhysics, czy WordEditCui. Jak już wspomniałem dostajemy również możliwość zmiany animacji na te z poprzednich wersji (1.7). Możemy na przykład zmienić animację łuku, zdrowia, czy kucania. Dodatkowo możemy przywrócić tablistę sprzed 1.8, pozbawioną nagłówka i stópki, z ustawioną maksymalną ilością slotów.

Fajną funkcją jest możliwość zmiany GUI na takie, jakie chcemy. Możemy dodać podstawowe informacje takie jak koordynaty, adres serwera, ilość graczy, jak i ilość użytego ramu. Możemy również dodać wspomniany już licznik subskrypcji, informacje z TeamSpeaka, jak i nazwę aktualnie słuchanej piosenki na Spotify.

Edytor GUI

Instalacja tego moda jest również dość prosta. Wystarczy mieć zainstalowanego Minecraft’a 1.12.2 lub 1.8, pobrać instalator, „przeklikać” i gotowe. Instalator możemy znaleźć na oficjalnej stronie projektu, czylu https://www.labymod.net/, a dokładniej w zakładce Download.