Cześć, czy zastanawiałeś się kiedyś, który launcher gry Minecraft jest najlepszy? Osobiście zastanawiałem się nad tym pytaniem i wymyśliłem jak rozwiązać tę zagwozdkę. Launchery będą podzielone na te premium i non premium* i będziemy sprawdzać jaki zakres możliwości oferują owe launchery. W zestawieniu biorą udział najbardziej znane launchery.

Czym jest launcher?

Launcher to program uruchamiający grę, daje nam kilka opcji, które możemy zmienić przed uruchomieniem gry, np. zmiana rozmiaru okna, zmiana ilości przypisanej pamięci RAM czy też argumenty Java.

Zaczniemy od płatnej wersji gry czyli premium.

Teraz launchery non premium*.

Wszystkie launchery mają wspólne cechy między innymi wsparcie wszystkich wersji gry. Wygląd programów uruchamiających naszą ulubioną grę jest kwestią indywidualną, niektórym mogą się podobać nowocześnie wyglądające programy, a innym klasyczne.

*Nie popieram gry na nieoryginalnej wersji gry.

Jak można zaobserwować lauchery nie wiele się różnią dlatego moim zdaniem każdy powinien wybrać to, czego potrzebuje. Do gry na paczkach modyfikacji innych graczy (zazwyczaj popularnych) świetnie sprawdzą się ATLauncher i FTB Launcher, natomiast do gry na wielu prywatnych paczkach modów MultiMC. Do gry „na czysto” nada się klasyczny launcher premium lub Shiginima.