Od jakiegoś czasu prowadzę serwer typu Anarchia, czyli serwer na którym nie ma żadnych zasad. Chciałbym tutaj opisać podsumowanie po tygodniu istnienia serwera na temat zachowań graczy na tego typu serwerze.

Na początek zacznijmy od przyzwyczajeń graczy EasyHC do /kit start, /spawn bo sporo osób wpisywało tego typu komendy. Serwer tego typu charakteryzuje się jednak brakiem ekwipunku startowego oraz /spawn, ale osoby które tego nie rozumieją i uznają za błąd jest dość sporo, co można sądzić po statystykach wyjść z serwera, których było całkiem sporo po wyświetleniu braku uprawnień do tego typu komend.

Możemy zezwolić na cheaty lub je zablokować, to zależy tylko i wyłącznie od twórcy serwera ?

Jak się przygotować na serwer tego typu? Przede wszystkim dobrze się przygotować od strony zabezpieczeń nawet swojego własnego konta serwerowego, nawet starać się stworzyć specjalną rangę dla siebie samego bez opcji OP, gdy nie jest ona potrzebna, a w szczególności zabezpieczyć serwer przed botami, bo takie ataki będą na tego typu serwerze częste. Warto też zabezpieczyć konta premium poprzez instalację pluginu FastLogin jeśli robimy Anarchię NonPremium. W przypadku własnych kont serwerowych jeśli mamy plugin AuthMe Reloaded możemy dodać mocne uwierzytelnienie konta w postaci Google Authenticator wpisując komendę: /2fa add , potem klikamy w podany link, skanujemy kod w aplikacji i zatwierdzamy komendą /2fa confirm twój_kod_z_google_authenticator . Zalecam podać graczom instrukcje gdziekolwiek do tego rozwiązania. Rozwiązanie te jest dostępne w najnowszej wersji AuthMe Reloaded oznaczonej 5.6.0-beta1 Update . Jeśli zamierzacie posiadać spawn, to ustawcie w AuthMe logowanie w miejscu spawnu, tak by nie można było skopiować kordynatów graczy (Wystarczy wejść bez logowania na czyjeś konto i kliknąć f3) . Jeśli zamierzacie umożliwić cheaty to postarajcie się zminimalizować ich wpływ na sam serwer.

W przypadku serwerów NonPremium trafimy na wiele ciekawych niecenzuralnych nicków, ale pamiętajcie że nie możecie dawać na takim serwerze banów, bo jak anarchia i brak zasad, to musicie się do tego stosować choćby nie wiadomo jak Was ktoś z graczy wkurzył. Jeśli macie serwer Discord także zalecam jego zabezpieczenie.

Czy warto robić tego typu serwer? To zależy. Jeśli liczysz na szybki zarobek, to się w tym przypadku przeliczysz. Możesz sprzedawać rangi VIP, ale muszą one zawierać tylko i wyłącznie dodatki kosmetyczne, nie wpływające na rozgrywkę. Chcesz szybki zarobek? To zrób właśnie EasyHC, które nie wymaga żadnych umiejętności, a wystarczy tylko nawalić diax zbroje, ultra vipy itd. i gracze będą Ciebie wielbić jak Boga. A całkiem poważnie zależy to od tego czego oczekujecie od serwera i czy ma być to fajny mały serwerek do pogrania ze znajomymi i innymi graczami czy typowa masówka? Musisz się przygotować na pewne sytuacje, na pewne ataki, ale gdy już uda się tobie wypromować tego typu serwer, to raczej nie pożałujesz tej decyzji :).

Ten wpis był moim ostatnim wpisem dla mcblog.eu . Żegnam wszystkich, których zaciekawiły moje wpisy na mcblog.eu i życzę patboxowi powodzenia w dalszym prowadzeniu tego bloga.