Minecraft jest grą prostą, jeśli chodzi o warstwę wizualną. Wielu osobą to wystarcza, ale niektórzy chcieliby jednak użyć trochę więcej mocy swojej karty graficznej. W tym mini-poradniku pokarzę wam, jak to zrobić.

Domyślny Wygląd Minecrafta.

Pierwszą rzeczą i najbardziej podstawową rzeczą jest instalacja Optifina. Pobieramy go ze strony https://optifine.net/downloads klikając (mirror) przy wersją Minecraft, którą używamy. Następnie klikamy napis Download Optifine_1.x.x_HD_U_## Gdzie x i x opowiadają za wersję gry, a ## za wersję modyfikacji. Po tym jak go pobierzemy, wystarczy go uruchomić i kliknąć przycisk Install. Po tym powinniśmy mieć zainstalowanego Optifine. Uruchamiamy go używając utworzonego profilu w launcherze.

Po instalacji nasz Minecraft powinien wyglądać troszkę lepiej. Połączone tektury robią jednak różnicę, jednak jest to na razie trochę mało. Teraz powinniśmy zainstalować sobie jakieś shadery. Ja od siebie mogę polecić Sildurs Vibrant Shaders. Jeśli one ci się nie spodobają tutaj znajdziesz listę wielu innych, które możesz użyć. Instalacja jakiejkolwiek paczki shaderów jest prosta. Wystarczy że pobierzesz je, a następnie przeniesiesz je do folderu .minecraft/shaderpacks. Jeśli nie wiesz, gdzie jest zlokalizowany, uruchom Minecrafta. Następnie wejdź w Opcje, Ustawienia graficzne… i Shadery… . Teraz wystarczy, że klikniesz przycisk Folder na shadery i wrzucisz tam wybraną paczkę. Następnie wybierasz pobraną paczkę w menu i gotowe.

Minecraft z Sildurs Vibrant Shaders

Nasz Minecraft powinnien teraz wyglądać o wiele lepiej, ale czy da się jeszcze to jakoś polepszyć? Odpowiedź to tak. Tym razem możemy jeszcze użyć jakiejś paczki zasobów. Wiele z nich znajdziesz na CurseForgu, jednak pamiętaj, aby zwrócić uwagę na jej wersję. O ile paczki z 1.13 zadziałają na 1.14 i prawdopodobnie nowszych, to paczki dla 1.12 już nie będą. Aby zainstalować paczkę zasobów, wystarczy, że wejdziemy w folder .minecraft/resourcepacks i skopiujemy ją tam. Jeśli nie wiesz, gdzie jest wejdź w Opcje, Paczki zasobów i kliknij Otwórz folder z paczkami.

Minecraft z paczką zasobów dodającą ładniejsze liście oraz jesienne kolory.

Od teraz twój Minecraft będzie wyglądał o wiele lepiej. Jeśli nadal coś ci nie pasuje, poeksperymentuj z innych shaderami oraz paczkami zasobów. Jeśli chciałbyś polecić nam paczkę, którą używasz, napisz ją w komentarzu lub na naszym discordzie.