Serwery Minecraft. Można o nich opowiadać dniami i nocami. Są ich miliony na całym globie, jednak wśród morza dobrze wykonanych serwerów znajduje się dużo czarnych owiec. I o nich ten artykuł. Dzisiaj przedstawię Wam kilka przykładów, jak nie robić serwera.

1. Administracyjny serwer.

Popełniany przez wielu błąd robienia serwera dla administracji jest gwoździem do trumny serwera. Gracze nierzadko nie mają żadnych uprawnień, rangi są zrobione „na pałę”, a całość kręci się wokół administracji, która wyciąga jakąkolwiek frajdę z serwera. Sam popełniłem ten błąd na moim nieistniejącym już (i dobrze) serwerze JosziCraft, który był serwerem typowo administracyjnym. Poza tym większość takich serwerów nie zarabia.

2. Ignorowanie graczy.

Gracze są najważniejszym elementem serwera, ponieważ bez nich serwer po prostu nie żyje. Ignorowanie ich jest więc głupotą. Jeśli gracz coś chce i jest to normalne, powinniśmy rozważyć to, a nie „olać”. Jeśli natomiast jest to propozycja tylko do odrzucenia, powinniśmy ją odrzucić, a nie zamiatać pod dywan.

3. Otwieranie niedokończonego serwera.

To jest naprawdę częsty błąd, który sami popełniliśmy. Gracze (co oczywiste) preferują gotowe serwery, a otwieranie serwera zrobionego w np. 20% jest głupotą.

Jest to najprawdopodobniej mój ostatni wpis na MCBlogu, ponieważ – jak widać powyżej – zawaliłem robotę, wypaliłem się, nie jestem w stanie dalej tworzyć wpisów.