Sylwester, czyli ostatni dzień każdego roku. W tym dniu, dokładnie za godzinę kończymy rok 2018. Rok, który był na pewno udany dla każdego. Dzisiaj trochę wpis nietypowy, bo omówię – jak sylwestra obchodzą gracze Minecraft. No to zaczynamy! ?

Fajerwerki na trybach Singleplayer oraz Multiplayer

Fajerwerki, czyli przedmiot dodany w Minecraft 1.4.6. W wersji 1.11 otrzymały zastosowanie – jest napędem do Elytry. Od wersji 1.4.6 pełniły jednak niestety tylko funkcję ozdobną, lub służyły do pokazywania swojej radości, bądź osiągnięcia czegoś dużego. Jednak niektórzy wykorzystują to, do świętowania Sylwestra w Minecraft’cie. Większość robi to trybie Multiplayer, gdzie może świętować, razem z innymi graczami, zazwyczaj pisząc „Zapraszam na spawn! Pokaz fajerwerków na przywitanie roku 2019!”. Na trybie Singleplayer wygląda to inaczej – gracze po prostu puszczają fajerwerki i to nagrywają. Robi tak dużo YouTuberów, którzy nagrywają Minecraft’a.

Upodobnianie się do świata realnego – Butelki

Sylwester wiąże się również z alkoholem i to nie tylko w świecie realnym. W Minecraft’cie jest tak samo – gracze zmieniają nazwę na przykład butelki z wodą na „piwo”, bądź „szampan”. Są to najczęściej takie mikstury jak odporność na ogień, czy też nudności, która ma swoje efekty.

Późne granie.

Sylwek wiąże się również z graniem bardzo długim, lub próbie właśnie przesiedzenia do godziny 00:00. Gracze często grają na serwerach, aby zrelaksować się do godziny 00:00, kiedy to wybije rok 2019. W ten dzień serwery minecraft mogą odliczać największe ilości graczy w nocy. Niektórzy jednak grają na trybie singleplayer, dokańczając swoją przygodę z Minecraft na prywatnym świecie.

Budowle Sylwestrowe.

Budowniczy w ten dzień również mogą świętować przy budowaniu budowli typowo sylwestrowych. Jakie one są? Są to między innymi na przykład liczby 2, 0, 1,9, które po prostu dają 2019, albo budowanie jakiś domków i w środku machiny na fajerwerki. Brzmi to całkiem ciekawie, co nie? Szczególnie, gdzie większość takich mapek ląduje na serwisy z mapkami do Minecraft’a,

Na koniec z całą ekipą MCBloga chciałbym życzyć wam Szczęśliwego Nowego Roku, aby był on jeszcze lepszy od 2018!