Sylwester w Minecraft? To już tradycja wielu fanów tej gry. Większość z nas zapewne robi co roku to samo, jednak są osoby, które zaczynają "kminić" nowe rzeczy na ten dzień. Dziś wam zaprezentuję 5 budowli, które są wykonywane w sylwestra przez graczy.

  1. Wielka data z rokiem.

Tradycją najbardziej znaną jest budowanie wielkiego roku. W tym przypadku na światach graczy przywitany zostanie rok 2020. Jest to najbardziej znana tradycja, która została zapoczątkowana jakiś czas temu.

Przykładowy - rok 2020

2. Wyrzutnia fajerwerków

Wersja 1.4.6 - pamięta ktoś te czasy, gdy do gry zostały dodane fajerwerki? Z pewnością tak. To one stały się kolejną sylwestrową tradycją. Po aktualizacji 1.5 "Redstone Update" gracze zaczęli kombinować z mechanizmami na wyrzutnie fajerwerków - i im się to udało! Takowe wyrzutnie stały się tradycją sylwestra.

Przykładowa wyrzutnia - takowa niestety nie działa (na cel wpisu tylko zbudowane), ale są do takowych poradniki na YouTube.

3. Lista postanowień noworocznych

Też czasem robicie sobie listę postanowień noworocznych? Gracze w Minecraft'cie robią też takowe, tyle że zamiast na książkach robią to na tabliczkach, by pewnie innym się pochwalić. To akurat stało się dość znane na serwerach. Kiedyś duża liczba graczy tak robiła, dzisiaj jest już mniej, ale nadal zaliczane jest to w tradycję.

Przykładowa lista 

4. Mapy sylwestrowe

W roku 2018 dostaliśmy mapę "Sylwester 2018", dzięki której mogliśmy się napić szampana, a nawet obejrzeć pokaz fajerwerków. Nie jest to tradycją, lecz niektórzy budują takie mapy, ale nie chcą ich publikować. Niestety, znalazłem tylko tą, jak chcesz ją zobaczyć, to zajrzyj tu: https://minecraftmapy.pl/mapka-4f6e2bb6b6217c4799ff178af7de105c

Wersja: 1.8.9

5. Bar z alkoholem

Gracze coraz bardziej mają szalone pomysły. Odkąd w grze pojawiło się kowadło, dzięki któremu mogliśmy zamienić nazwę przedmiotów, to możemy zmieniać nazwy mikstur (np. odporność na ogień) na rodzaje alkoholu. W sylwestra najpopularniejszy jest szampan oraz wódka, które są robione z różnych mikstur. Jest tylko jedno ale - to tylko nazwa, efekty mikstur zostają takie, jakie są, lecz gratulacje za kreatywność :)

Przykładowy bar w Minecraft.

W imieniu redakcji MCBlog.eu chciałbym wam życzyć Szczęśliwego Nowego Roku, aby następny przebiegł wam lepiej, niż ten! :)