Czy kiedyś czułeś, że chciałbyś pozwiedzać w grze inne planety? Dzięki modyfikacji Galacticraft jest to możliwe!

Na początku, musisz stworzyć rakietę. Rakieta poziomu pierwszego pozwala polecieć ci na Księżyc, zbudować stację kosmiczną Ziemi oraz na nią wrócić. Ta poziomu drugiego pozwala eksplorować Marsa, a trzeciego dostać się na asteroidy.

Do przetrwania na innych planetach niezbędny jest specjalny strój, który chroni nas przed zamrożeniem oraz tlen. Kiedy znajdziemy się już na innej planecie lub stacji kosmicznej, naszym pierwszym zadaniem będzie stworzenie bazy i stałej dostawy tlenu. Tutaj przykład systemu maszyn który produkuje tlen w kanistrach które możemy ze sobą nosić.

  • Solar Panel - zbiera energię ze słońca
  • Energy Storage - magazynuje energię
  • Oxygen Collector - zbiera tlen z roślinności wykorzystując do tego prąd
  • Oxygen Storage - magazynuje tlen
  • Oxygen Compressor - tworzy kanistry z tlenem używając do tego prądu i tlenu

To tylko kilka z różnych maszyn, więc zabawy jest o wiele więcej. Warto wspomnieć też, że nie jesteśmy całkowicie bezpieczni, bo gdy słońce zajdzie za horyzontem, zaczynają spawnować się wrogie moby ze sprzętem do oddychania.

Na Księżycu znajdziemy też wioski kosmicznych villagerów, którzy wyglądają dosyć śmiesznie. Może być to nasza deska ratunku, gdy zapomnimy wziąć ze sobą sadzonek.

Podsumowując: Galacticraft to ciekawy mod, który na pewno spodoba się wielu osobom znudzonym zwykłym minecraftem. W grze z tą modyfikacją na pewno spędzimy mnóstwo czasu eksplorując dostępne planety.

Link do moda: https://micdoodle8.com/mods/galacticraft