Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Minecraft na modach nie działa płynnie? Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że brakuje mu pamięci RAM. Ale co zrobić, gdy przypisałeś już cały dostępnym ram? Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz. Wystarczy zainstalować modyfikacje FoamFix. Dodatek optymalizuje ilość używanej pamięci przez modyfikacje, przez co mody zużywają mniej RAMu a gra chodzi płynniej, ponieważ jest miejsce na ładowanie struktur i renderowanie świata.

Aby gra chodziła jeszcze płynniej, możesz zainstalować paczkę zasobów o niższej rozdzielczości np. 16×16 px lub 8×8 px. Możesz ewentualnie zmienić ustawienia Optifine na niższe, co spowoduje lekki przyrost wydajności kosztem wyglądu. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej klatek na sekundę, spróbuj zainstalować modyfikacje BetterFPS, ale nie zawsze ona będzie dobrze działać.

Instalacja:
Proces instalacji modyfikacji jest standardowy, należy umieścić plik .jar w folderze mods. Mod wymaga Minecraft Forge do działania, ale jeśli grasz na modach już go posiadasz.