Jesteś/Byłeś administratorem serwera Minecraft? Zastanawiałeś się, co robisz źle, że gracze nie chcą spędzać czasu na wspólnej grze na Twoim serwerze, dzisiaj przedstawię Ci kilka powodów dlaczego tak się dzieje.

Pierwszym powodem może być to, że z Twojego serwera wieje nieprofesjonalizmem. Zastanów się, czy pluginy i skrypty na Twoim serwerze są dobrze skonfigurowane, czy w podstawowych komendach nie błędów ortograficznych. Podczas robienia uprawień być może nie dałeś graczowi uprawień do podstawowych komend (kiedyś wszedłem na serwer, gdzie nie mogłem użyć /register, bo nie miałem uprawnień), przez co gracz szybko się zniechęci do gry "u Ciebie". Zanim wpuścisz na serwer graczy, przetestuj swoje dzieło na drugim koncie.

Drugim powodem może być brak organizacji na serwerze. Czasem zdarza się, że administracja nie ma jednego planu na serwer przez, co dzieją się różne incydenty spowodowane różnymi zdaniami na jeden temat. Dawniej zdarzało się, że na TeamSpeaku, administracja kłóciła się na kanale, na którym byli również gracze. Być może na serwerze panuje też  totalny chaos, robisz to, co powinieneś robić podczas przerwy technicznej, np. przebudowujesz mapę, wgrywasz nowsze wersje wtyczek.

Trzecim powodem może być to, ze olewasz graczy. Gracz zgłosił Ci występujący błąd, a Ty obiecałeś jego naprawę, a tak naprawdę olałeś to. Staraj się unikać takich rzeczy, gracz coś zgłasza, staraj się to naprawić (jeśli oczywiście jest to możliwe), w przeciwnym wypadku poinformuj gracza, że problemu aktualnie nie da się rozwiązać. Często występujące błędy i bugi denerwują, a co za tym idzie gracz opuszcza raz na zawsze Twój serwer.

Po czwarte, Twój serwer działa na starszej wersji gry, z której gracze już dawno uciekli (np. 1.7.10 czy też 1.8.9). Nowe wersje wychodzą nie jakoś bardzo często, ale trochę słabo że jest mało serwerów na nowych wersjach, nie chce Ci się aktualizować serwera to chociaż użyj ViaVersion, aby dać możliwość dołączenia graczom z nowej wersji gry.

Myślę, że odpowiedziałem na Twoje pytania, życzę sukcesów związanych z Twoim serwerem.