Zdarzyło ci się kiedyś nudzić podczas gry w Minecraft? Jeśli nie, to masz szczęście. Większość osób miała taką chwilę, kiedy po prostu nie wiedziała co robić. Ja też tak miałem, jednak sobie poradziłem. Niektórzy tworzą  nowy świat, ale czy to jest dobre rozwiązanie?

To jest takie proste,,,


Od razu odpowiem na to pytanie. Sądzę, że to jest złe rozwiązanie. Część osób może się z tym nie zgodzić. Pewnie możecie się zapytać, ale co w tym złego? Odpowiedź jest prosta, gracz traci postęp. Teraz możecie sobie pomyśleć, że o to w tym właśnie chodzi, jednak moim zdaniem nie do końca. Robiąc to, tracimy nasze budowle, czy inne osiągnięcia. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pozostawienie wszystkiego i wyruszenie w „Bieszczady”. Oczywiście nie mam na myśli naszych polskich gór. Chodzi mi o to, że można po prostu zostawić naszą bazę i przenieść się te 2000 bloków dalej. Jednak co z tego mamy? Przecież to jest trudniejsze i zajmie więcej czasu… I właśnie o to chodzi. Dodatkowo nie tracimy dostępu do naszych poprzednich budowli, co daje nam możliwość na przykład stworzenie sieci baz, co na pewno nadałoby nie tyle co klimatu, lecz poczucia, że to, co zrobiliśmy, miało jakiś sens. Dodatkowo może nas to zdeterminować do stworzenia kolejnych budowli, co po jakimś czasie zaowocuje stworzeniem większej mapy z dużą ilością budowli. A co ma z tego gracz? Zwykłą prostą satysfakcję ze swoich osiągnięć. Przy okazji będzie widział, jak zmieniają się jego umiejętności takiego budowania, czy planowania. Niestety świat może i będzie zajmował parę gigabajtów (choć współcześnie nie jest to problemem) oraz zacznie delikatnie zamulać, co niestety jest konsekwencją dużych, rozbudowanych savów. Jednak postęp będzie trwać.

Za przykład osób, które posiadały taki długowieczny świat może być Youtuber RoxMB, który grał na jednym świecie trochę ponad 5 lat (6.04.2011 – 30.11.2016), co jest przykładem, że się da. Jednak co nas powstrzymuje, przed kontynuowaniem jednego świata? Nasze lenistwo, czy brak chęci tworzenia dalej, co rozpoczęliśmy?

Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Podziel się tym w komentarzu lub na naszym discordzie ?