Cześć, czy zastanawiałeś się, dlaczego gracze w naszej ulubionej grze używają niedozwolonych modyfikacji zwanych potocznie cheatami? Dzisiaj przybliżę Ci kilka argumentów, dlaczego tak się dzieje.

1. Chęć zaimponowania znajomym.

Niektórzy cheaterzy korzystają z niedozwolonych modyfikacji, ponieważ chcą zaimponować znajomym/kolegom/przyjaciołom statystykami, wykopanymi itemami lub budowlami zbudowanymi przy użyciu fly (latanie – tutaj chodzi o tryb jednoosobowy).

2. Bo wydaje im się, że inni też cheatują.

Są też gracze, którym wydaje się, że osoba, która ich zabiła korzystała z cheatów. Wtedy taki gracz idzie pobrać i zainstalować cheaty, tak naprawdę oszukuje samego siebie oraz niszczy grę innym.

3. Chęć szybszego zdobycia przedmiotów.

W świecie gry Minecraft mamy też osoby, którym nie chce się kopać i szukać np. diamentów, wtedy taki gracz uruchamia swojego XRay’a (widoczność przez bloki). Na szczęście istnieją paczki antycheat np. BP, które blokują takie wybryki na popularnych serwerach.

Podsumowanie

Korzystając z niedozwolonych modyfikacji oszukujesz samego siebie, ale również psujesz grę samemu sobie, jak i innym graczom. Prędzej czy później administrator serwera zbanuje Cię za Twoje zachowanie, a tego nie chcesz prawda? Więc jeśli nie chcesz psuć gry innym i sobie nie instaluj niedozwolonych modyfikacji.