Czy zastanawiałeś się kiedyś po co w grze istnieją złote narzędzia? Mają one swoje plusy jak i swoje minusy. Dzisiaj przybliżę Ci jak dokładnie działają złote narzędzia, na pierwszy ogień weźmiemy ZŁOTY KILOF.

Za pomocą złotego kilofu blok kamienia zniszczymy w czasie 0.2 sekundy – najszybciej możliwe bez używania zaklęć. Ale czy serio jest on taki super? Odpowiedź brzmi NIE – ponieważ nie możemy za pomocą tego kilofu wydobyć diamentów czy też obsydianu. Narzędzie ma również bardzo mało użyć, tak tylko 33. Dlatego z całą pewnością mogę stwierdzić, że ten kilof jest przedmiotem mało opłacalnym.

Teraz pod lupę weźmiemy siekierkę, tutaj też możemy zaobserwować wysoką szybkość niszczenia. Narzędzie również ma tylko 33 użycia. Tutaj również możemy zaobserwować małą opłacalność tworzenia tego przedmiotu.

Łopata tylko w niektórych przypadkach jest najszybsza, w większości przypadków jest porównywalnej szybkości jak diamentowa. Ale również przedmiot jest nieopłacalny przez swoją małą ilość użyć. 

Tutaj możemy zaobserwować że złoty miecz jest taki sam jak drewniany pod względem obrażeń. Wytrzymałość standardowo jest bardzo mała i wynosi zaledwie 33 użycia.

Podsumowując, złote narzędzia są dość słabo opłacalnymi przedmiotami. Chociaż w grze ze złota możemy wytworzyć dość mało przedmiotów, które będą użytkowe.