Start mc.skkf.net już 19 Lipca o godzinie 20:00. Czy jednak prawdziwy HardCore jest wstanie przeżyć w erze EasyHC? Wydaje mi się, że nie.

Sam fakt wejściówki za 30 zł zarówno dla Premium i No-Premium, to niezbyt dobry pomysł. Nie miałbym nic przeciwko takiej wejściówce, gdyby dotyczyła tylko kont No-Premium. Nie po to ktoś kupił Premium by dodatkowo płacić za serwer. Sorry, ale to nie są te czasy! Wielu przytacza argument, że przecież dostajemy 8 unbanów wraz z wejściówką gratis, ale to nie jest gratis, bo przecież musieliśmy wydać już 30 zł. Dla niektórych to spoko pomysł i w ogóle, ale musimy sobie zdać sprawę, że teraz ludzie nie są aż tak chętni by za coś płacić i nie są przyzwyczajeni do takich serwerów.

Może się okazać, że zagrają tu tylko ludzie, którzy znali mc.skkf.net i grali na nim kiedyś lub jacyś ludzie, którzy zamierzają spróbować i zobaczyć jak to jest z ciekawości i tych raczej będzie najwięcej.

Podobno wejściówek kupiono dużo, ale czy to ma sugerować, że serwer wypali? To, że zaangażowany jest w to Cubixmeister czy reszta dawnego składu nie oznacza, że wszystko musi wypalić. Kupowanie wejściówki jest moim zdaniem kupnem kota w worku, bo nie wiadomo czego się spodziewać.

Sam fakt, że na inne serwery wchodzą dzieci, które wszędzie szukają elementów EasyHC nie jest zbyt dobrą perspektywą do działania mc.skkf.net .

Obecne Community Minecrafta może okazać się zgubne dla powrotu mc.skkf.net . Dodatkowo wejściówki mają być podobno jeszcze droższe po starcie serwera.

Jest to raczej bazowanie na nostalgi, aniżeli prawdziwy powrót legendy. Niejasny jest też udział samego SKKFa w tym projekcie. Przynajmniej do chwili obecnej ani razu nie dał znaku, że w ogóle bierze w tym udział.

Edit z 17 Lipca (Wpis był pisany dzień przed) : Na kanale SKKF Minecraft pojawił się film zapowiadający powrót HardCore, rychło w czas ?

Opinie pod filmem są mieszane, większość stałych graczy jest zadowolona z powrotu mc.skkf.net , ale trafiają się opinie, że jest to trochę skok na kasę. Do tego serwer wydaje się, że stawia na pełnoletnich graczy, świadczą o tym formy płatności za aktywację:

Przy takim serwerze normalnym krokiem byłoby dodać możliwość płacenia PaySafeCard lub nawet PayPala. Brak SMSPremium jeszcze rozumiem, bo jest to nieopłacalne dla każdej ze stron, ale braku PaySafeCard czy PayPala nie mogę zrozumieć. Takie, a nie inne formy płatności mogą, ale nie muszą spowodować mniejszą ilość aktywacji kont.

Nie mniej życzę im powodzenia, ale mam wiele wątpliwości czy to wypali i nie padnie kolejny raz. Zostawcie koniecznie komentarz co sądzicie o powrocie mc.skkf.net