Bardzo dobrze wiemy, że każdy serwer Minecraft musi mieć swój regulamin. Są może i tego plusy, bo jest spokojnie, ale niestety są tacy „śmieszkowie” co rozwalają całą rozgrywkę przez właśnie łamanie danej części regulaminu. Cheaterzy zwykle kończą na spalonej pozycji – ban na 7 dni bądź 10, albo jak jest na 25% (około) serwerów — zbanowanie permanentne, czyli popularny Perm Ban. Zwykle kończy to się multikontami, które i tak są banowane, ale niestety inne serwery mają w swoim Sklepie SMS możliwość zakupu UNBANA, co za tym idzie, mamy skutki pozytywne i negatywne. Dziś postaram się je przedstawić.

Pozytywy:

Takowego unbana na innych serwerach możemy na luzie wykupić od 7,36zł do 30zł (zależy, jaki serwer oraz jaka gospodarka). Płatność jest różna – PSC, PayPal itp. Jednak największe plusy ma gracz, gdyż jeżeli jest bogaty, to może sobie wykupić takich 30 i myśleć sobie „Kurcze, nie mogą nic mi zrobić, jak mogę sobie tyle unbanów kupić, ha ha”. W rzeczywistości jest inaczej, gdyż na innych serwerach może działać zasada, iż za 3 razem po wykorzystaniu unbana za pieniądze on po prostu nie będzie działać, a gracz będzie musiał przetrwać bana czasowego. Dla Właścicieli serwerów pozytywem jest to, że po prostu zarabiają na osobach, co wykupują unbany.

Negatywy:

No właśnie… Kupne unbany jednak mają to do siebie, że przytulają chętnie graczy, którzy cheatują. Bo dajmy przykład – Takowy Cheater jest bogaty i może wykupić z 50 unbanów i co wtedy? Gracz może co chwilę niszczyć rozrywkę na serwerze, co jest naprawdę uciążliwe. Jednym z negatywów jest również to, że tracimy na jakiś mało wart serwer, na którym chcemy pograć prawdziwe pieniądze, bo chcesz wykupić sobie unbana… Moim zdaniem jest to nie normalne, jeżeli chodzi o serwerach typu 50 osób na dzień. Na 200-300 osób, to jeszcze może, ale na 50 nie opłaca się po prostu.

Moim zdaniem cały ten bajzel z płatnymi odbanowywaniami jest bez sensu. Skoro są takowe unbany, to po co banować w ogóle osoby, które niszczą rozrywkę na serwerze… Patrząc na logikę – Właściciel zarabia na tym z SMS’ów, a my co? Tracimy na tym, bo chcemy sobie pograć na jakimś serwerze, na którym możemy jeszcze raz dostać bana…