Spytaliśmy się was, co chcielibyście, aby pojawiło się w Minecraft. Dostaliśmy trochę odpowiedzi, które omówię w tym artykule. Więc, co chcą zobaczyć gracze w Minecrafcie?

1. Cave Update

Największym poparciem u was cieszył się Cave Update oraz wszystko, co z nim związane (nowe rudy, kryształy itp.). Z tym ja sam nie mogę się nie zgodzić. Aktualizacja jaskiń bardzo przydałaby się tej grze. Patrząc, że 1.16 będzie aktualizacją Netheru, następnym logicznym krokiem byłoby odświeżenie Overworldowych podziemi. Zwłaszcza że one nie zmieniły się znacząco od Alphy, czy Bety. Niby jaskinie dostały na przykład nowe rodzaje kamienia, ale to troszkę za mało. Według mnie oraz wielu innych osób jaskinie mogłyby dzielić się na biomy, podobnie jak na powierzchni. Lodowe jaskinie, pustynne, czy szlamowe na pewno dodałyby klimatu. Dodatkowo nowe struktury takie jak podziemne świątynie, coś na wzór labiryntów dałyby powód, aby nie tylko kopać diamenty. Odświeżenie starych struktur, podobnie jak wiosek, też pozwoliłoby na ciekawsze zwiedzanie. Nowe rudy, czy narzędzia też byłyby ciekawe, ale powinny mieć jakieś dodatkowe właściwości. Jednak kolejny diamentowy kilof nam się nie przyda, co nie?

2. Więcej Redstone!

Następną, ciekawą i często pisaną rzeczą, było więcej elementów do redstona. I co się dziwić. Dzięki niemu powstaje wiele ciekawych maszyn, od wind do działających ekranów. Co jednak wam brakuje? Najciekawszą propozycją dotyczącą redstone byłyby 1 blokowe bramki logiczne. Aktualnie da się je wytworzyć, jednak zajmują one trochę miejsca. Wersje 1 blokowe pozwoliłyby na zmniejszenie oraz uproszczenie mechanizmów. Oprócz tego chcielibyście zobaczyć wszelkiego rodzaju rury transportowe, silniki, czy automatyczne stacje robocze. To jednak według mnie nie nadaje się do Vanilli i powinno zostać tylko na modach. Kolejną rzeczą, którą chcecie jest bezprzewodowy redstone, redstone na ścianach oraz dłuższe tłoki. Pozwoliłby one na jeszcze większe pomniejszenie naszych maszyn. Byłoby to ciekawe elementy redstone, ale raczej tego nie zobaczymy.

3. Nowe zwierzęta.

Niektórzy z was chcieliby zobaczyć nowe zwierzęta. Ja powiem, czemu nie. Nowe zwierzęta dodadzą więcej życia wybranym biomom. Na przykład lwy, zebry, czy strusie na sawannie dodałyby egzotycznego klimatu temu miejscu. Ich pojawienie jest w sumie prawdopodobne, patrząc na papugi, czy niedźwiedzie polarne. Inną rzeczą, głównie estetyczną, byłyby nowe skórki do aktualnych mobów. Dodałyby one więcej różnorodności, zwłaszcza że nie każda krowa jest łaciata.

4. Nowe światy i większe ich modyfikowanie.

Część osób chciałaby zwiedzić nowe światy. Byłyby one nawet logicznie w kontekście całej gry. Oprócz takiego Overworldu, Netheru, czy Endu, nowe wymiary pozwoliłyby na większą eksplorację oraz dodanie wielu nowych, ciekawych przedmiotów. Dodatkowo mogłaby się pojawić możliwość tworzenia własnych światów (tak jak Buffet, Płaski, czy niestandardowe z 1.12.2), tylko z większą ilością ciekawych opcji. Przydałoby się to do wszelkich rodzajów map i wyzwań.

5. Nowe bloki, struktury i inne.

Reszta osób dawała różne odpowiedzi. Jedne bardziej logiczne, inne głupsze. Jedną z nich były półbloki, schodki oraz murki z betonu. Według mnie one bardzo by się przydały każdemu budowniczemu. Ktoś też zaproponował pionowe płyty. One też bardzo by się przydały, aby dodać większą głębię do naszych budowli. Inną ciekawą rzeczą było dodanie nowych struktur. Zawsze zapełniłyby trochę ten pustawy świat Minecrafta oraz dały wymówkę do eksploracji. Najciekawszą propozycją była rozbudowana fizyka w Minecraftcie oraz więcej pogody. Jednak to, patrząc na charakter gry, po prostu nie pasuje.

Więc tak omówiłem część tego, co chcecie zobaczyć w Minecraft. Nie pisałem o wszystkim, bo jednak nie były one warte poświęcenia czasu, a one same kompletnie nie pasowałyby do gry, nawet na modach, albo nie były potrzebne. Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym arkuszu.