W dzisiejszym wpisie wspomnę o tym, co byłoby dobrym rozwiązaniem na serwerach Minecraft, aczkolwiek na większości nowych serwerów tego nie na. Obecnie często można spotkać się z monotonią, co serwer to takie samo rozwiązanie. Wpis ten dedykuję administratorom serwerów Minecraft.

  1. Komenda /kosz lub inna otwierająca GUI, do którego można mógłbym wrzucić zbędne przedmioty, w celu usunięcia ich. Byłoby to też lekkim odciążeniem serwera, ponieważ nie trzeba wtedy wyrzucać przedmioty na ziemia, co może powodować lagi.
  2. Zrównoważenie ceny do ilości dóbr w rangach, często na serwerach spotykam się z bardzo niską ceną rangi, która daje graczowi możliwość bycia lepszym od zwykłych graczy (co jest de facto pay2win), chodzi mi o kity z przedmiotami, których zwykli gracze nie są w stanie zdobyć (ulepszenia np. Ochrona V, VI, VII, X itp.). Natomiast droga ranga ma niewiele więcej lub nawet to samo, bo oferuje funkcje, które prawie  wcale nie są użyteczne (np. /hat, po co to komu?).
  3. Często też pojawia się problem związany z obecnością administracji, a nawet jeśli już jest to ma gdzieś graczy. Mamy rok 2020, a wciąż możemy spotkać niekompetentną administrację, która nie potrafi zablokować podstawowych komend, do których gracze nie powinni mieć dostęp (na przykład: /bukkit:me).
  4. Spolszczone podstawowe pluginy. Wchodząc na nowe serwery, napotykam komunikat o tym, że serwer jest chroniony przez AuthMe (plugin na logowanie), co wcale nie jest trudne do usunięcia, wystarczy usunąć treść pliku welcome.txt.
  5. Wiecznie niedopracowane podstawowe komendy, ile razy to spotykam się z komendami, które są pod /pomoc, a gdy chcę ich użyć to otrzymuję komunikat "Nie ma takiej komendy", no cóż, nie wygląda to najlepiej, a tym bardziej profesjonalnie.
  6. Czegoś nowego, pandorki, skrzynki à la CS:GO, zrzuty wzorowane grą Fortnite, czy też inne tego typu rozwiązania przejadły się. Teraz pora na coś nowego, dawniej były też skrzynki niespodzianki (okolice 2013-2014), a teraz każdy już o tym zapomniał. Dla niewtajemniczonych: podczas kopania kamienia, w jego miejsce spawnowała się skrzynka z jakimś drobnym upominkiem w postaci przedmiotów, po zabraniu przedmiotów znikała.

Myślę, że jakiś administrator przyczyni się do dalszego rozwoju naszego polskiego community, stosując się do tego wpisu. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z moją opinią, ponieważ jest ona subiektywna.