Budujecie czasem na Creative? Jeśli tak, to wiecie, że tworzenie dużych projektów bez takiego WordEdit’a, czy VoxelSnipera jest utrudnione i wolniejsze. Nie każdy jednak chce takowego instalować (w formie moda, czy pluginu na serwerze). Niektórzy po prostu chcą pobudować na czystym singleplayer, bez obawy, że przez przypadek wejdą na swój ukochany świat, przez co zostanie on uszkodzony przez jakąś modyfikację. Dla takich osób został stworzony BlingEdit.

BlingEdit jest paczką danych (z and. Data Pack), czyli paczką plików modyfikującą rozgrywkę na danym świecie. Owe modyfikacje mogą obejmować postępy, funkcje, struktury, czy drop z mobów. Data Pack’i zawitały do Minecraft wraz z wersją 1.13, a dokładniej z  17w43a.

Omawiana przeze mnie paczka daje nam takie możliwość kopiowania, podmieniania bloków, czy wypełnienia wybranego przez nas terenu. Dobrym pomysłem było stworzenie systemu zaznaczania na podstawie kursora. Dzięki temu mamy możliwość poprawy, jak i całkowitej zmiany zaznaczonego terenu. Ta paczka posiada również możliwość doinstalowywania pluginów – innych Data Packów dodających jeszcze więcej możliwości. 

Film twórcy tej paczki danych

W aktualnej wersji BlingEdit posiada dość mało funkcji, ale i tak spełnia swoje zadanie. W przyszłości może pojawią się dodatki do tej paczki poszerzające jej możliwości. Niestety na razie nie zastąpi takich narzędzi jak WorldEdit, jednak jeśli będzie dalej rozwijana, taka możliwość może się pojawić.

Link do dokumentacji: https://docs.google.com/document/d/13jC-XnCvyyaTaVWAqNc3Gyqu6JEOWAa-xGfhFC8AU50