Do Minecrafta trafia bardzo dużo rzeczy. Jedne są bardzo przydatne, podczas gdy drugie są bezużyteczne. Niektóre jednak zostały usunięte, a mają bardzo duży potencjał. Oto lista kilku z nich.

Kołczan

Kołczan był przedmiotem używanym do przechowywania strzał, jednak został usunięty. Jeb wspomniał, że nie ma zamiaru go dodawać, chociaż Dinnerbone na screenie o rozmiarze 2×204960 (przekonwertowanym na 854×480) pokazał to narzędzie. Po około dwóch miesiącach zrezygnował jednak z tego pomysłu, a kołczan na zawsze już stał się przedmiotem zapomnianym.

Omawiany screen. Źródło: https://twitter.com/dinnerbone/status/595224755126534144

Dymki nad głowami wieśniaków

W jednej z aktualizacji nad głowami osadników miały się pojawić dymki, jednak zrezygnowano z tego pomysłu. Mogłyby zostać wprowadzone z rubinami, jednak plan ten odszedł w zapomnienie. Czemu? Jeb postanowił, że interfejs lepiej pasuje do wieśniaków. A skoro jesteśmy już przy rubinach, to…

Omawiane dymki. Źródło: Minecraft Wiki

Rubiny

Rubiny były przedmiotem istniejącym w Minecrafcie przez pewną chwilę, jednak zostały one odrzucone ze względu na problemy z widzeniem Dinnerbone’a. W ostatnim momencie zamieniono je (dosyć nieudolnie) na szmaragdy. Sam przedmiot nigdy nie ukazał się w grze, jednak ruda szmaragdu miała w wersji 12w21a teksturę rudy rubinu. Ostatecznie poprawiono to w wersji 12w21b.

Plik:Villager trading preview.png
System handlu z użyciem rubinów. Źródło: Minecraft Wiki

Narty

Narty miały potencjał na zostanie ciekawym przedmiotem, jednak były tylko mylnym tropem i nie było na nie planów. Niestety. A z chęcią zjechałbym z jakiejś wysokiej góry prosto do kanionu. No cóż, może twórcy jeszcze rozważą ten pomysł…

Koło zębate

Koło zębate to przedmiot z czasów In(f)deva, który może i istniał, ale w tej formie był bezużyteczny. A szkoda, ponieważ miał ogromny potencjał. Mechanika w Minecrafcie mogłaby być naprawdę świetnym pomysłem, chociaż została zastąpiona przez równie dobry redstone.

Koło zębate w wersji Infdev z 18 czerwca 2010 (tej dostępnej w launcherze). Można je uzyskać za pomocą edycji pliku level.dat. Screenshot stworzony przeze mnie.