Czy tworzysz/tworzyłeś kiedyś serwer survival? Jeśli tak dzisiaj przybliżę Ci 5 przydatnych pluginów, z którymi rozgrywka na pewno będzie o wiele lepsze i bardziej urozmaicona.

WorldEdit i WorldGuard

Te pluginy zna chyba każdy, kto chociaż raz próbował bawić się z własnym serwerem Minecraft. WorldEdit pozwala kopiować części świata i wklejać je w zupełnie innym miejscu. Pozwala wstawiać kule, zamieniać bloki oraz tworzyć schematy (schamatic), które możemy wkleić na całkowicie innym serwerze.

WorldGuard pozwala zakładać kuboidy, dzięki którym możemy zablokować np. wybuchanie TNT na danym terenie. Możemy stworzyć swoją działkę i dodać do niej kolegę, wtedy tylko my (administracja też) będziemy mogli niszczyć i stawiać bloki. Plugin przyda się do zabezpieczenia spawnu, aby gracze go nie grieffowali.

Opisuję je jako jeden, ponieważ WG wymaga WE.

LuckPerms

Czyli nowszy zamiennik starego i od dawna niewspieranego PermissionsEX (małe serwer wciąż go używają). Plugin daje nam możliwość utworzenia rang (grup) z określonymi uprawnieniami. Wtyczka daje nam możliwość łatwej edycji poprzez użycie interfejsu graficznego otwieranego w ... przeglądarce internetowej, będzie to olbrzymim ułatwieniem dla początkujących.

LuckPerms | An advanced permissions plugin
An advanced permissions plugin for Bukkit/Spigot & BungeeCord.
Edytor graficzny, jak widać podpowiada uprawnienia. True oznacza dozwolone, false niedozwolone.

AuthMe

Plugin na logowanie/rejestrację, pozwala nam zabezpieczyć konta gracza, jak i swoje. Należy pamiętać, że taki plugin to nie wszystko należy też stosować trudne hasła, których konkurencja nie odgadnie w 5 minut. Plugin jest w pełni konfigurowalny, wspiera zapis w bazie danych i daje opcję spolszczenia komunikatów.

AuthMeReloaded
The best authentication plugin for the Bukkit/Spigot API!

AutoMessager

Automatyczne komunikaty pojawiające się co określony czas, mogą zostać wysłane do określonych grup. Wspiera aż 160 znaczków, istnieje możliwość wysyłanie komunikatów z dźwiękiem. Plugin przyda się, gdy na przykład będziemy chcieli zareklamować kanał YouTube właściciela serwera lub wysyłać link do sklepu z rangami.

AutoMessager
A plugin for sending auto-messages from a custom file.

DiscordSRV

Plugin dodaje integrację między serwer Minecraft, a serwerem Discord. Możemy w taki sposób zrobić wspólny czat (dość spamująca opcja) lub używać Discord'a jako konsoli do wysyłania komend.

DiscordSRV
A Minecraft to Discord and back linkage plugin.