Od jak dawna grasz w Minecraft? Jeśli grasz około 3-4 lata to na pewno nie będziesz wiedział o tym co dzisiaj opiszę. Jeśli jesteś starszym graczem (powyżej 5 lat) to najprawdopodobniej będziesz wiedział o co chodzi.

Tylko 5 światów i ani jednego więcej

Dawno temu w wersjach Alpha do dyspozycji mieliśmy tylko 5 światów, chcąc posiadać 6 musieliśmy jeden z nich skasować. Mogło być to dosyć problematyczne.

Ekran wyboru świata.

Bardzo mała liczba ustawień

Kilka lat temu ekran ustawień oferował bardzo mało opcji w porównaniu do dzisiejszych wersji, nieaktywne ustawienia (Alpha 1.2.1) niby przycisk był, aczkolwiek można było klikać do woli, a i tak nic nie zmieniał. Wybór poziomu trudności między: trudnym a normalnym.

Kiedyś nie było paska głodu

Widzieliśmy tylko pasek życia, gdy spadaliśmy z wysokości ubywało nam hp, podczas jedzenia odnawiało nam się życia.

Ekran startowy

Kiedyś na ekranie startowym nie mieliśmy jakichś pięknych widoków, tylko paskudny dirt, ale miało to swój klimat. Wtedy jeszcze na ekranie startowym gry nie mieliśmy przycisku do zmiany języki oraz przycisku Realms, ponieważ nie był on potrzebny, ponieważ wtedy jeszcze nie było Minecraft Realms.

Trudna instalacja modyfikacji

Kiedyś, chociaż jeszcze do niedawna, aby zainstalować modyfikacje, trzeba było się nieźle po gimnastykować, trzeba było przekopiować kilka plików, usunąć META-INF, a teraz.... hmmm mamy instalator Minecraft Forge, który załatwia sprawę kilkoma kliknięciami.

Można by znaleźć jeszcze sporo smaczków, ale to może w przyszłości, gra wciąż się rozwija być może za kilka lat taki wpis będzie zawierał rzeczy, które my (obecni gracze) znamy, a nowi gracze jeszcze nie.
Wpis inspirowany filmem RoxMb (5 światów oraz brak paska głodu).