Zapewne każdy z was budował sobie domek w Minecraft’cie. Niektórzy starali się go udekorować, a inny po prostu robili „kloca” z drewna. W tym wpisie przedstawię wam 10 pomysłów, które pomogą udekorować wasz dom.

1. Półki na przedmioty

Chciałeś zrobić kiedyś półkę w Minecraft’cie, a jak robiłeś to używałeś półbloków? Oczywiście możesz dalej tak robić, jednak moim zdaniem lepiej wygląda wersja zrobiona z trapdoorów. Według mnie wygląda to lepiej, a dodatkowo można używać wersji z różnych rodzajów drewno (lub żelaza)

2. Stolik z rusztowania.

Scaffolding , blok może i dodany w snapshot’cie do wersji 1.14, jednak warty uwagi. Oprócz samej funkcji rusztowania, możemy go użyć jako zwykły stolik i co ciekawe radzi sobie z tym naprawdę dobrze. Dodatkowo możemy na niego dać dywan, który nie tylko będzie wyglądał jak obrus, a dodatkowo zablokuje jego aktualnie działanie.

3. Fotel z drzwi, płyty i klapy.

Ciekawe połączenie bloków, nie? pomyśleć można, że z tych bloków raczej trudno zrobić coś sensownego, a jednak. Wystarczy dać płytę jako siedzenie, trapdoory jako podłokietniki oraz drzwi jako oparcie i gotowe.

4. Podium 

Ta dekoracja może i trochę nie pasuje do wszelakich domków, ale jest warta wspomnienia. Tutaj użyjemy kolejnego bloku dodanego w 1.14. Tym razem będzie to lectern. Stawiając ten blok wokół okorowanego drewna możemy uzyskać nawet ładnie wyglądające podium. Dodatkowo możemy pod nim umieścić glowstone, dzięki czemu teren w pobliżu będzie oświetlony.

5. Latarnie

Ta dekoracja jest dość prosta i idealnie nadaje się do dekorowania dróg, czy wiosek. Oczywiście każdy może ją wykonać inaczej, jednak ta wydaje mi się jedną z ładniejszych i jednocześnie prostych.

Oczywiście używając każdej z tych dekoracji trzeba pamiętać, że nie każda wszędzie pasuje. Też jestem pewien, że każdy może mieć inny pomysł co do wykonania, jednak najważniejsze jest to, żeby pasowała oraz ładnie się prezentowała. Przy okazji mam też nadzieję, że przynajmniej jedna z tych dekoracji nie była wam znana.