Grasz na modach? Wydaje Ci się, że czegoś brakuje w Twojej paczce modyfikacji? Dzisiaj przedstawię Ci 5 modyfikacji, który musisz mieć w paczce modów. Wśród nich są modyfikacje, które mogą być uznawane za cheata.

1. Just Enough Items (JEI)

Ta modyfikacja pozwala nam sprawdzić recepturę craftingu prawie każdego przedmiotu (co ważne są przedmioty z modyfikacji). Jest to przydatne, gdy zapomnimy jak tworzy się dany przedmiot czy też blok. Mamy do dyspozycji pasek wyszukiwania, dzięki któremu szybciej znajdziemy pożądany blok lub przedmiot.

2. JourneyMap

Standardowa mapka w rogu ekranu, modyfikacja pozwala tworzyć Waypoint’y, pozwala wybrać, co chcemy widzieć: moby, zwierzęta, wieśniaków, cavy. Mamy do dyspozycji także mapę na stronie WWW, gdy ktoś chciałby z niej korzystać. Jest opcja teleportacji do zapisanego Waypoint’u, ale to też zależy od sumienia jak kto lubi – tak gra.

3. Optifine

Tej modyfikacji nie muszę chyba nikomu przedstawiać, ale jednak przedstawię ją w tym wpisie. Modyfikacja pozwala nam wyłączyć animację, pogodę (tylko wizualnie) też można wyłączyć, a co za tym idzie więcej fps. Modyfikacja pozwala też zainstalować i włączyć shadery. Jest mnóstwo opcji związanych z ustawieniami graficznymi, do tego polecam modyfikację Smooth Font, dzięki której możemy ustawić dowolną czcionkę zainstalowaną na komputerze, polepsza to efekt wizualny gry.

4. Inventory Tweaks

Modyfikacja pozwala uporządkować ekwipunek oraz skrzynię za pomocą klawisza „R”. Jest to bardzo przydatne, ponieważ oszczędza sporo czasu. Mamy do dyspozycji kilka sposobów sortowania, sortować możemy również przy pomocy scroll’a w myszce.

5. Neat

Modyfikacja wyświetla nam poziom życia wszystkiego, co żyje ;), jest to przydatne podczas walki np. z bossami. Przez niektórych może to być uznawane za cheata, ale to zależy jak kto lubi. Jest to alternatywa dla modyfikacji Damage Indicators.

Być może w przyszłości powstanie część druga, w której zawrę kolejne 5 modyfikacji, które warto posiadać w swojej paczce modów.