Tworząc nowy świat, zazwyczaj dostajemy losowe światy. Jednak niektórzy woleliby wybrać jakiś ciekawszy. Dlatego w tym wpisie przedstawię wam 10 ciekawych seedów dla rozgrywki na survivalu. Wszystkie z nich zostały wytestowane na wersji Minecraft Java Edition 1.14.4, więc na starszych wersjach mogą mniej lub bardziej wyglądać inaczej. No to zaczynamy.

1. Duża grzybowa wyspa. (6950385622658651799)

Ten seed będzie przydatny tym, którzy nie chcą walczyć z potworami na powierzchni. Po utworzeniu świata pojawiamy się na małej wyspie. Na niej możemy zebrać trochę drewna, a następnie kierując się na północ (negatywne Z), dopłyniemy na naszą główną atrakcję. Wokół znajduje się jeszcze parę innych wysp. Kierując się dalej na północ, możemy znaleźć sawannę z wioską.

2. Wioska wokół równin i gór. (-713250933355332715)

Następny seed jest idealny dla osób szukających płaskiego terenu, aby pobudować. Po utworzeniu świata pojawiamy się w wiosce. Obok niej mamy sporo wolnego terenu, na którym możemy się wybudować. Na wschód od spawnu znajduje się inna wioska. Jeśli skierujemy się na południowy zachód, znajdziemy las świerkowy z kolejną wioską.

3. Messa nad oceanem (-1974522027)

Ten seed jest idealny dla każdego, kto lubi budować z terakoty, czy czerwonego piasku. Mesa, która się tutaj generuje, jest większych rozmiarów. Dodatkowo tu i owdzie można znaleźć kopalnie, w których znajdziemy złoto. Na wschód od spawnu znajdziemy las ciemnego dębu, pustynię z piramidą, równiny oraz lasy mieszane oraz brzozowe.

4. Styk biomów i posterunek złosadniczy. (-1840965877845656856)

Ten seed jest ciekawy ze względu na położenie biomów. Już po utworzeniu mamy szybki dostęp do zwykłego lasu, zwykłej i mega tajgi, zwykłych i śnieżnych równin, dżungli zwykłej oraz bambusowej i gór. Dodatkowo obok znajduje się posterunek złosadników, z którego możemy zrobić sobie farmę szmaragdów.

5. Zimowe szaleństwo. (1582691261)

Jeśli kiedyś chciałeś pograć na świecie z zimowym klimatem, ten seed powinien się spodobać. Po utworzeniu świata pojawiamy się obok biomu pola lodowych kolców. Na północny wschód od spawnu znajduje się wioska. Na zachód znajdziemy śnieżną tajgę.

Mam nadzieję, że choćby jeden z podanych przeze mnie seedów ci się spodobał. Jeśli znasz jakieś inne, możesz podzielić się nimi w komentarzach lub na discordzie.