Czy lubisz grać na modach? Jeśli tak to ten wpis dedykowany jest dla Ciebie. Jednak wpis nie będzie ogólnie o modyfikacjach, lecz dzisiaj skupimy się na modyfikacjach stricte technicznych.

BuildCraft

Modyfikacja dodaje między innymi: silniki, rury, lasery, rafinerie, zbiorniki i wiele więcej. Dzięki temu mod pozwala na automatyzację właściwie wszystkiego co ma gui z itemami. Dzięki modyfikacji możemy stworzyć sortowanie na magazynie, wyprodukować paliwo z ropy naftowej, wypompować lawę, wykorzystać ją w celu pozyskania energii i zrobić co to na co tylko wpadnie nasza wyobraźnia.

IndustrialCraft2

Tym razem wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne. Mod dodaje między innymi: kable, generatory prądu (turbiny wiatrowe, elektrownie wodne, generatory geotermalne i zwyczajne generatory zasilane jak piecyk), magazyny prądu, transformatory i dużą ilość urządzeń zasilanych prądem ;). Jesteśmy w stanie uzyskać z jednej rudy żelaza dwie sztabki żelaza, ale jak? Jeśli chcemy aby ten proces przebiegał automatycznie będziemy musieli wykorzystać moda BuildCraft, ale możemy zrobić to też manualnie.

RailCraft

Tym razem modyfikacja dodająca do gry ciuchcie, sygnalizację świetlną i kilka nowych wagonów, a także nowych torów. Dzięki tej modyfikacji możemy transportować różne rzeczy przy zostawaniu torowiska. Mamy do dyspozycji też tanki (takie duże zbiorniki na ciecze), maszynę do produkcji pary oraz możemy przetwarzać węgiel.

Industrial Foregoing*

To głównie automatyzacja farm zwierząt, drewna i roślin. Jeśli chcesz stworzyć automatyczną farmę to możesz użyć właśnie tej modyfikacji. Do maszyn można dołożyć ulepszenie, dzięki któremu będą one działać na większej powierzchni. Dodaje też nowe ciesze, które mają różne zastosowania, zależy jaka to ciecz, z letexu możemy zrobić plastik, a ten potrzebny jest do stworzenia maszyny.
*modyfikacja wymaga innych modyfikacji.

Przykładowa farma drewna która może się zmieścić nawet na terenie 3x3 kratki.

Oto cały wpis, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych modyfikacji pobierz je i zagraj możesz też obejrzeć poradnik lub poczytać na ich temat w internecie. Rzecz jasna, aby mody działały musisz mieć zainstalowany Forge.
Życzę miłej gry.