Speedrun w Minecraft’cie

Niektórzy wolą przechodzić Minecraft’a spokojnie i powoli, ale są też tacy co wolą speedrunning i właśnie o tym w dzisiejszym wpisie.

Speedrun polega na jak najszybszym przejściu gry, czy wykonaniu danego zadania. W Minecraft’cie przenosi się to na jak najszybsze zabicie smoka, odblokowaniu całej księgi receptur, czy wykonaniu wszystkich lub niektórych osiągnięć.

Speedrunning da się podzielić na parę „kategorii”:

 • z używaniem różnych błędów np. klonowanie przedmiotów,
 • bez używania błędów gry,
 • na ustawionym seedzie,
 • na losowym seedzie;

I różnymi kombinacjami z wyżej wymienionych. Jest to oczywiste, że z błędami gry i na ustawionym seedzie wynik będzie lepszy niż bez nich i na randomowym seedzie.

Zastanawialiście się kiedyś „kto i w jakim czasie najszybciej przeszedł Minecraft’a na czas”?

Geosquare to osoba, która zrobiła to najszybciej. Jego wynik wynosił 95 sekund i był ustanowiony 4 grudnia 2017 roku. W tym rekordzie nie był liczony czas wchodzenia, wychodzenia i ładowania się gry.

Na filmiku powyżej przedstawiony jest cały speedrun użytkownika Geosquare. Wszystkie jego ruchy są bardzo precyzyjne (używa on modyfikacji na małe spowolnienie czasu w Minecraft’cie) i robi on wiele rzeczy jednocześnie. Używał on też triku z klonowaniem przedmiotów i różnych mniej lub więcej znanych błędów Minecraft’a.

Niektórzy przechodzą Minecraft’a w 30 minut, inni w 1 godzine, a niektórym wystarczą 3 minuty. Najważniejsze w każdym speedrunie jest szczęście i umiejętności.

A Wy, co myślicie na ten temat? Podzielcie się waszą opinią w komentarzach.

3 komentarze na “Speedrun w Minecraft’cie

 1. Anonimowy-gabrysiek_pl

  To jest TAS (Tool Assisted Speedrun)
  Dzięki temu, można spowolnić czas gry, i zapisać ją w każdym momencie, a potem wybrać najlepsze próby danego zapisu aby potem całej gry…
  Więc rekordy z użyciem TAS nie liczą się jako rekordy światowe, tylko są osobną kategorią. Ale post super 😉

  PS: Ja przeszedłem minecrafta w kilka sekund! Jak? /gamemode 1 no i później wiadomo 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *