Czy płatne unbany to dobry pomysł?

Bardzo dobrze wiemy, że każdy serwer Minecraft musi mieć swój regulamin. Są może i tego plusy, bo jest spokojnie, ale niestety są tacy „śmieszkowie” co rozwalają całą rozgrywkę przez właśnie łamanie danej części regulaminu. Cheaterzy zwykle kończą na spalonej pozycji – ban na 7 dni bądź 10, albo jak jest na 25% (około) serwerów — zbanowanie permanentne, czyli popularny Perm Ban. Zwykle kończy to się multikontami, które i tak są banowane, ale niestety inne serwery mają w swoim Sklepie SMS możliwość zakupu UNBANA, co za tym idzie, mamy skutki pozytywne i negatywne. Dziś postaram się je przedstawić.

Pozytywy:

Takowego unbana na innych serwerach możemy na luzie wykupić od 7,36zł do 30zł (zależy, jaki serwer oraz jaka gospodarka). Płatność jest różna – PSC, PayPal itp. Jednak największe plusy ma gracz, gdyż jeżeli jest bogaty, to może sobie wykupić takich 30 i myśleć sobie „Kurcze, nie mogą nic mi zrobić, jak mogę sobie tyle unbanów kupić, ha ha”. W rzeczywistości jest inaczej, gdyż na innych serwerach może działać zasada, iż za 3 razem po wykorzystaniu unbana za pieniądze on po prostu nie będzie działać, a gracz będzie musiał przetrwać bana czasowego. Dla Właścicieli serwerów pozytywem jest to, że po prostu zarabiają na osobach, co wykupują unbany.

Negatywy:

No właśnie… Kupne unbany jednak mają to do siebie, że przytulają chętnie graczy, którzy cheatują. Bo dajmy przykład – Takowy Cheater jest bogaty i może wykupić z 50 unbanów i co wtedy? Gracz może co chwilę niszczyć rozrywkę na serwerze, co jest naprawdę uciążliwe. Jednym z negatywów jest również to, że tracimy na jakiś mało wart serwer, na którym chcemy pograć prawdziwe pieniądze, bo chcesz wykupić sobie unbana… Moim zdaniem jest to nie normalne, jeżeli chodzi o serwerach typu 50 osób na dzień. Na 200-300 osób, to jeszcze może, ale na 50 nie opłaca się po prostu.

Moim zdaniem cały ten bajzel z płatnymi odbanowywaniami jest bez sensu. Skoro są takowe unbany, to po co banować w ogóle osoby, które niszczą rozrywkę na serwerze… Patrząc na logikę – Właściciel zarabia na tym z SMS’ów, a my co? Tracimy na tym, bo chcemy sobie pograć na jakimś serwerze, na którym możemy jeszcze raz dostać bana…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *