W tym roku Minecraft obchodzi okrągłą rocznicę 10 lecia istnienia gry. Parę dni temu dostaliśmy Minecraft „Classic” na przeglądarkę właśnie na tę okazję oraz obniżono o 37% na stronie Minecraft’a wersję Premium tejże gry. Nie dawno Mojang jednak znów nas zaskoczył i zafundował nam prezent. W jakiej postaci? Dowiemy się o tym w tym artykule.

Tak wygląda przykładowa wysepka (jest to prawdopodobnie 1/10 mapy)

10 Years of Minecraft – Mapa od Mojagnu na 10 lecie!

To nie są żarty! Mojang dał nam do pobrania najnowszą mapę wykonaną właśnie przez nich. Na niej możemy zobaczyć wszystko, co było dodawane (bloki/moby) z gry. Mapa jest ogromna i założę się, że developerzy Mojang budowali ją bardzo długo, patrząc na to, że przedstawione w niej jest ponad 10 lat gry (przelot całej mapy długo zajmuje, gdyż jest ogromna, jeszcze jak chunki się nie ładują…).

Co się znajduje na mapie?

  • Przedstawienie 10 lat gry – jest to początkowy tunel. Wsiadając w wagonik on poprawdzi nas przez wszystkie aktualizacje (1.0-1.14).
Przykładowy tunel z przedstawieniem wersji 1.13 – Aquatic Update.
  • Przedstawienie wszystkich bloków w grze – jest tego bardzo dużo, a sam budynek jest ogromny. Są tam wszystkie bloki, które możemy postawić – od ziemi do enderchesta.
Tak wygląda galeria z blokami.
  • Park z mobami – są to po prostu takie namioty w kształcie jajka, gdzie w środku mamy skrzynię z jajkiem spawnującym, dzięki któremu możemy postawić go i wtedy pokaże nam się dany mob (Uważaj, bo możesz zginąć od mobów agresywnych, zalecam używanie komendy /gamemode creative).
Tak wygląda park z mobami.
  • Galeria z biomami – możemy tam zobaczyć każdy biom (+1 wioska), który jest w grze.
Tak przykładowo to wygląda.

Na mapie możemy znaleźć jeszcze park z redstone – mechanizmami, które zostały zrobione przez Mojang, które prawdopodobnie ukazują działanie danego mechanizmu. Ogólnie jest tego więcej, ale niestety mapa jest tak wielka, że po prostu mi się Chunki nie ładują. Resztę możesz sprawdzić sam!

Informacje o mapie:

Więcej informacji o 10 leciu Minecraft’a:

Z okazji 10 lecia gry Mojang postanowił nam zaserwować takie niespodzianki jak:

  • Obniżka 37% (37 PLN) na konto Premium
  • Udostępnienie przeglądarkowej wersji Minecraft o nazwie „Minecraft Classic”.
  • Wybudowanie bardzo ładnej oraz porządnej mapy, która jest przedstawiona wyżej.

17 maja prawdopodobnie dostaniemy jeszcze coś, co szykuje Mojang. Zostało to zapowiedziane na ich oficjalnej stronie, gdzie opisane jest 10 lecie gry.